Zamknij

Gwiazdy protestują przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej [GALERIA]

Sylwia Wamej
15.04.2020 14:07
Gwiazdy protestują
fot. Instagram.com/ Anja Rubik/ Maja Ostaszewska/Julia Wieniawa

W środę w Sejmie odbędzie się czytanie projektu, zaostrzającego prawo aborcyjne. Obywatelski projekt Kai Godek budzi mnóstwo kontrowersji. Zakłada usunięcie z ustawy zapisu o legalności przerwania ciąży w przypadku "dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu". Gwiazdy buntują się przeciwko temu projektowi i zachęcają do strajku, oczywiście w sposób taki, na ile jest to możliwe w czasach pandemii. Swój sprzeciw zgłosiły m.in. Magdalena Cielecka, Anja Rubik, Julia Wieniawa, Maja Ostaszewska i Agata Młynarska.

Gwiazdy protestują przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

W środę Sejm zajmie się kontrowersyjnym projektem Kai Godek, zaostrzającym prawo antyaborcyjne. Z jego treścią nie zgadza się mnóstwo zwykłych Polek oraz gwiazd, które postanowiły w obliczu pandemii strajkować na swój sposób i zachęcać inne kobiety do tego samego. Gwiazdy oprócz publikowania zdjęć przedstawiających odpowiednie zdjęcia czy symbole strajku - takie jak choćby czerwona błyskawica, nie przebierają w słowach.

"Niestety po raz kolejny musimy walczyć o nasze zdrowie, bezpieczeństwo i godność. Nie wiem czy wiecie, ale pani Godek chce, abym umarła podczas porodu i zostawiła osierocone dziecko. Pani Godek chce, abyś ty zgwałcona nie miała wyboru i była zmuszona urodzić dziecko gwałciciela. Pani Godek chce, abyśmy przez 9 miesięcy nosiły w sobie dziecko, wiedząc, że ono umrze tuż po porodzie lub będzie nieodwracalnie upośledzone" - napisała Anja Rubik na swoim profilu.

Inne gwiazdy również nie szczędzą ostrych słów i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z domowego protestu.

RadioZet.pl/SW