Zamknij

Harvey Weinstein zawarł ugodę ze swoimi ofiarami? Ma wypłacić 25 mln dolarów

Sylwia Wamej
12.12.2019 14:20
Emily Ratajkowski
fot. Elder Ordonez / SplashNews.com/East News

Harvey Weinstein, producent filmowy, który jest oskarżony o gwałty i molestowanie seksualne ma zawrzeć ugodę z wymiarem sprawiedliwości. Sprawę ostro skomentowała Emily Ratajkowski.

Harvey Weinstein zawarł ugodę z poszkodowanymi kobietami. Wypłaci im 25 mln dolarów łącznie

Harvey Weinsten to nazwisko, o którym wciąż jest głośno. Producent filmowy oskarżony o molestowanie seksualne i gwałty może uniknąć więzienia. Weinsten, którego ofiarami były m.in. Cara Delevingne, Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow zawarł wstępną ugodę. Razem z zarządem jego upadłej firmy Weinstein Company ma zawrzeć wielomilionową ugodę z ofiarami. Firmy ubezpieczeniowe producenta chcą im wypłacić łącznie 25 mln dolarów. Mówi się, że porozumienie zawarło ponad 30 kobiet. Niektóre z ofiar otrzymają nawet 500 tysięcy dolarów.

Jak donoszą amerykańskie media, ugodę miało odrzucić kilka kobiet. Jak donosi "The New York Times" w ugodzie zawarte jest również to, że oskarżony producent nie będzie musiał nikogo przepraszać za to, czego dopuścił się względem kobiet. Jako że jego firma znajduje się w postępowaniu upadłościowym, każda z poszkodowanych kobiet ponownie będzie musiała dochodzić swoich roszczeń w sądzie. Co ciekawe, pieniądze, które nie zostaną przyjęte przez kilka ofiar producenta ponownie trafią do niego. Oznacza to, że Weinstein nie tylko uniknie kary, ale również zarobi co najmniej milion dolarów.

Emily Ratajkowski wyraziła zdanie na temat Harveya Weinsteina

Niektóre z gwiazd, tak jak Emily Ratajkowski głośno wyraziły swoje zdanie na temat ugody z reżyserem. Modelka czarnym markerem napisała na swojej ręce :"Fuck Harvey". Modelka dodała też hasztag #nojusticenopeace i napisała:

"Dzisiaj Harvey Weinstein i jego byłe studio filmowe poszli na opiewającą na 25 milionów dolarów ugodę z jego ofiarami. Weinstein, oskarżony o różne przestępstwa, od molestowania po gwałt, nie będzie musiał przyznać się do winy ani płacić z własnych pieniędzy" - napisała Emily Ratajkowski.

Zagłosuj

Śledzisz aferę wokół Harveya Weinsteina?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW