Zamknij

Ian Anderson jest śmiertelnie chory. Wstrząsające wyznanie artysty: "Moje dni są policzone"

Patrycja Chudolińska
14.05.2020 08:54
Ian Anderson
fot. Face to Face/Reporter/East News

Ian Anderson zdradził, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Lider brytyjskiego zespołu rockowego Jehtro Tull cierpi na przewlekłą obstrukcyjną chorobę płuc.

Ian Anderson to szkocki muzyk rockowy, znany przede wszystkim jako lider zespołu Jehtro Tull. W ostatniej rozmowie z Danem Rathersem w "The Big Interview", Ian Anderson zdradził, że jest śmiertelnie chory. 72-letni artysta zmaga się z przewlekłą obstrukcyjną chorobą płuc (POChP), która wpływa na jego codzienne funkcjonowanie. Przypadłość ta jest nieuleczalna, a charakteryzuje się postępującym ograniczaniem dopływu powietrza przez drogi oddechowe.

- Walczę z tym, mam czasami zaostrzenie choroby, wtedy przechodzi to w zapalenie oskrzeli i przez dwa czy trzy tygodnie mam trudności z występowaniem na scenie. Całe szczęście, przez ostatnie 18 miesięcy mój stan się nie pogorszył i cały czas przyjmuję leki. Jeżeli będę przebywać w środowisku z czystym powietrzem, wtedy będzie okej, ale moje dni są policzone - zdradził Ian Anderson z Jehtro Tull.

Zobacz także: Bryan Adams w ogniu krytyki. Oskarżył Chińczyków o wywołanie pandemii [WIDEO]

Ian Anderson cierpi na nieuleczalną chorobę

Ian Anderson podkreślił, że mimo choroby wciąż jest aktywny i sprawny. Robi wszystko, co w jego mocy, by walczyć o zdrowie.

- Choroba jeszcze nie zaburza mojego codziennego życia. Mogę dobiec na autobus. Trzeba walczyć cały czas. Jeśli tylko stwierdzę, że nie mogę dalej walczyć, wtedy sytuacja szybko się pogorszy.

Zespół Jehtro Tull powstał w 1967 roku. Ma na koncie w sumie 22 albumy studyjne i 60 mln sprzedanych płyt. Ostatnia płyta formacji, zatytułowana "This as a Brick 2", pojawiła się w sprzedaży w 2012 roku.

RadioZET.pl/PCh