Zamknij

Ida Nowakowska o kryzysie wiary. Szczere wyznanie gwiazdy TVP. "Nie raz się zagubiłam"

26.10.2020 16:28
Ida Nowakowska
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Ida Nowakowska, jedna z najpopularniejszych prezenterek TVP, otwarcie deklaruje się jako osoba głęboko wierząca. W jednym z wywiadów przyznała jednak szczerze, że miewała trudne życiowe momenty i chwile zwątpienia.

Ida Nowakowska to obecnie jedna z najpopularniejszych prezenterek Telewizji Polskiej, przez wiele osób uważana wręcz za jedną z czołowych twarzy TVP2. Karierę rozpoczęła jako tancerka i na tym polu może pochwalić się wieloma sukcesami. Występowała w Studio Buffo Janusza Józefowicza, zwyciężała w tanecznych konkursach, a nawet zatańczyła w prestiżowej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Na swoim koncie ma także udział w filmie "Out of Reach" u boku legendy kina akcji, Stevena Seagala.

Ostatecznie jednak Ida postanowiła związać swoją karierę z telewizją i po raz kolejny odniosła sukces. Widzowie amerykańskiej stacji CBS podziwiali ją jako jurorkę talent show "The World's Best", ostatecznie jednak związała się z krajową TVP. W 2018 roku została współprowadzącą "Bake Off Junior", a rok później została współprowadzącą "The Voice Kids" oraz śniadaniowego formatu "Pytanie na śniadanie". W 2020 została obsadzona w roli gospodyni programu " Ameryka da się lubić".

Ida nie wstydzi się głośno opowiadać o swojej głębokiej wierze w Boga. Wiele osób nawiązywało do tematu, gdy Nowakowskiej zarzucano milczenie w sprawie prawa aborcyjnego. Tymczasem Nowakowska w rozmowie z portalem Jastrząb Post otwarcie poruszyła temat swoje strefy duchowej, a nawet wspomniała o trudnych momentach, kiedy czuła się zagubiona.

ZOBACZ TAKŻE:  Ida Nowakowska przeszła metamorfozę. Fani porównują ją do Marilyn Monroe [FOTO]

Ida Nowakowska szczerze o wierze w Boga. Miała momenty zwątpienia?

W rozmowie z portalem Ida Nowakowska nie ukrywała, że wiara w Boga wystawiana jest na próbę i nie inaczej było w jej przypadku. Wyznała, że zdarzało jej się gubić, jak każdemu człowiekowi.

- Każdy, kto wierzy, ma momenty zwątpienia, bo te momenty są po to, żeby zrozumieć, co w tym sercu jest i dlaczego tak, a nie inaczej czujemy. Trzeba je przeżyć. To są z reguły najbardziej wartościowe momenty (...) Nie raz się zagubiłam. Jeśli jesteś osobą myślącą, która gdzieś poszukuje i cały czas się uczy i dąży do różnych celów, które często są metaforyczne, to jest moment zagubienia. Uważam, że to jest normalne. A ta wiara jest po to, aby nas uspokoić i prowadzić - opisuje prezenterka.

Zdaniem gwiazdy TVP w pielęgnowaniu w sobie wiary bardzo ważna jest krytyka i odważne dążenie do polepszania siebie samego.To właśnie chce w swoim życiu nadal robić prezenterka.

- Są takie momenty, że mówisz: po co? Dlaczego ja to robię? Czy robię to dobrze? Jest dużo krytyki, wszystkiego. Trzeba popatrzeć w głąb siebie i zapytać czego jestem wart? Co mogę polepszyć? I dążyć do tego, aby się rozwijać. Bo to życie jest dla nas. Chcę się rozwijać i być najlepszą wersją dla siebie i Pana Boga, bo jestem osobą wierzącą - poinformowała Nowakowska.

O swojej wierze wspomniała także  Małgorzata Kożuchowska, odnosząc się do protestów w sprawie prawa aborcyjnego.