Zamknij

Ida Nowakowska w ogniu krytyki. Poszło o milczenie w sprawie aborcji. "Praca w TVP ważniejsza"?

26.10.2020 07:57
Ida Nowakowska
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Ida Nowakowska znalazła się w ogniu krytyki. Gwiazda TVP wrzuciła zapowiedź programu "Ameryka da się lubić", co zdaniem jej fanów było nieodpowiednie wobec ostatnich wydarzeń w Polsce. Internauci wytknęli gwieździe bierność w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. "Praca w TVP ważniejsza od honoru? Straciła Pani w oczach wielu" - piszą followersi Idy Nowakowskiej.

Ida Nowakowska jest gwiazdą TVP o dość konserwatywnych poglądach. Ostatnio gwieździe "Pytania na śniadanie" oraz prowadzącej "Ameryka da się lubić" dostało się od internautów. Nowakowska wrzuciła zwiastun programu "Ameryka da się lubić" na swój instagramowy profil.

Fani wytknęli jej milczenie wobec ostatnich wydarzeń w Polsce. Ida w żaden sposób nie odniosła się na Instagramie do decyzji Trybunału Konstytucyjnego i zakazu aborcji w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu.

Zobacz też:  Czarnek: W demokracji nie może być miejsca dla lewackich rewolucji

Ida Nowakowska w ogniu krytyki. Poszło o milczenie w sprawie aborcji

"Praca w TVP ważniejsza od honoru? Straciła Pani w oczach wielu" - napisała jedna z obserwujących. Fani sugerują, że Nowakowska w obawie przed utratą pracy w TVP boi się komentować ostatnie wydarzenia.

"Wstydź się! Tylko dlatego, bo boisz się o robotę. Jeśli jesteś za ochrona życia, to pojedź do rodziny, która matka zmarła, albo ma ciężko depresję, bo jej dziecko urodziło się z wodogłowiem bez płuc. Zajmij się przez tydzień dziećmi, pomóż finansowo na leki... Wszystkich chorych dzieci i rodziców,  które w dorosłości molestują nieświadomie matki. A te nie mają siły i pieniędzy ani pomocy. Rzeczywistość jest inna od tego co opowiadają", "czemu nic nie wspominasz o proteście? Czyżby ważniejsza jest praca w tym zakłamanym TVP,  niż prawa kobiet, które mimo wszystko ciebie tez dotyczą?" - dopytują fani. Komentarzy w podobnym tonie jest dużo więcej, jednak Ida Nowakowska odpowiedziała na nie jedynie krótkim zdaniem:

"Dziękuję Wam wszystkim dobrym ludziom (Wy wiecie) za pełne miłości komentarze... za wsparcie... to wraca, przysięgam".

Wcześniej Ida Nowakowska w rozmowie dla Jastrząb Post skomentowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazda TVP nazwała "zachcianką"  przerwanie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu.

"Ja podchodzę do tego indywidualnie, sama nie miałam takiej sytuacji, więc staram się gdzieś otworzyć swoje serce i zrozumieć. Ale jestem wychowana tak, że wiem, że życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować, bo się chce, ma się taką zachciankę. Wszystko jest po coś" - powiedziała Ida Nowakowska.

RadioZet.pl