Zamknij

Ida Nowakowska wbija szpilę Monice Zamachowskiej. Poszło o program "Ameryka da się lubić"

Sylwia Wamej
27.05.2020 12:36
Ida Nowakowska
fot. Piotr Molecki/ East News

Ida Nowakowska postanowiła odnieść się do słów Moniki Zamachowskiej, która skrytykowała program "Ameryka da się lubić". Nowakowska stwierdziła, że Monika Zamachowska wypowiada się w mocnych słowach o programie, tylko dlatego, że sama nie jest jego prowadzącą.

Ida Nowakowska wbija szpilę Monice Zamachowskiej. Poszło o program "Ameryka da się lubić'

Ida Nowakowska odniosła się do krytycznych słów Moniki Zamachowskiej, która niepochlebnie wypowiedziała się na temat programu "Ameryka da się lubić".  Dziennikarka skrytykowana inicjatywę TVP i zaapelowała do amerykańskich znajomych, aby ci nie przyjmowali zaproszenia do programu.

Zdaniem prowadzącej "Ameryka da się lubić" - Idy Nowakowskiej, atak na program to nic innego, jak rozżalenie Zamachowskiej, ze to nie ona prowadzi show TVP. Ida nawiązała tym samym do tego, że Monika Zamachowska przed laty prowadziła podobny format na TVP - "Europa da się lubić".

"Nie wiedziałam, jestem zaskoczona, wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi. Ale wiem jedno, że nie jest to w amerykańskim stylu. Spędziłam w Stanach połowę swojego życia. Ameryka nauczyła mnie tolerancji, ale to, co cenię w Polsce, to takie bardzo ważne dla Polaków przesłanie "Zło dobrem zwyciężaj". Staram się tak postępować  - powiedziała Ida Nowakowska w rozmowie z serwisem Plejada.pl.

"Ameryka da się lubić". O czym będzie nowy program TVP?

Nowy program TVP "Ameryka da się lubić" startuje od soboty, 6 czerwca. Formuła programu będzie nawiązywać do show TVP "Europa da się lubić", który emitowany był w latach 2003-2008 oraz 2019. W ramach programu do studia TVP będą zapraszani Amerykanie mieszkający w Polsce oraz goście specjalni, którzy wypowiedzą się o zwyczajach w swojej ojczyźnie w ramach tematu danego odcinka. Program poprowadzi Ida Nowakowska.

Zagłosuj

Będziesz oglądać nowy program "Ameryka da się lubić"?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/Plejada.pl/SW

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET