Zamknij

Ida Nowakowska zachwyciła TVP wypowiedziami o aborcji? "Wymarzona gwiazda"

06.11.2020 19:22
Ida Nowakowska
fot. VIPHOTO/East News

Ida Nowakowska niedawno przykuła uwagę internautów krytycznymi wypowiedziami na temat aborcji i "modlitwą za dzieci nienarodzone". Poglądy prezenterki nie spodobały się jej fanom, jednak zdobyły poklask w Telewizji Polskiej.

Ida Nowakowska wzbudziła ogromne emocje swoimi ostatnimi wypowiedziami. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z przyczyn embrio-patologicznych za niezgodną z Konstytucją RP, tłumy wyszły na ulicę, aby walczyć o legalną aborcję. Wiele gwiazd dołączyło do protestów - Strajk Kobiet poparły m.in. Julia Wieniawa, Maja Ostaszewska, Basia Kurdej-Szatan, Małgorzata Rozenek czy Michał Szpak. O sprawie mówiły także zagraniczne gwiazdy, w tym wokalistka Miley Cyrus.

Odmiennymi poglądami na temat aborcji podzieliła się Ida Nowakowska. Prezenterka stwierdziła, że "przerywanie ciąży nie może być zachcianką". Na początku listopada napisała także na Instagramie, że modli się o dusze dzieci nienarodzonych. Opinie gwiazdy spotkały się z surową krytyką internautów, jednak jak donosi "Plotek", kierownictwo Telewizji Polskiej jest zadowolone ze słów prezenterki.

Zobacz także: Anna Dymna odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Serce mi pęka"

Ida Nowakowska zapunktowała w TVP? "Spokojna, religijna"

Jak informuje źródło portalu "Plotek", kierownictwu TVP bardzo spodobało się to, iż Ida Nowakowska otwarcie dzieli się swoimi religijnymi poglądami i sprzeciwem wobec aborcji.

- W Telewizji Polskiej istnieje absolutny zakaz wypowiadania się o polityce, niezależnie od poglądów. Nie da się jednak ukryć, że ostatnimi wypowiedziami Ida mocno zapunktowała i jeśli ktoś miał do tej pory wątpliwości, czy jest ulubienicą kierownictwa, to teraz nie ma już absolutnie żadnych. To dla nich wymarzona gwiazda. Spokojna, religijna, notuje dobre wyniki i opinie wśród widzów. Jeśli są do obstawienia kolejne programy czy prowadzenie imprez, Ida jest pierwszym wyborem - zdradziła osoba związana z Telewizją Polską.

Jak podaje informator "Plotka", Ida Nowakowska po swoich wypowiedziach nie cieszy się sympatią kolegów i koleżanek w pracy. Część osób związanych z TVP zdobyło się na odwagę i głośno protestowało przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Z poglądami Idy zgadza się jednak jej bliski współpracownik, Tomasz Wolny.

- Część ekipy uważa, że Ida mocno przesadziła, inni zaś, że to desperacka próba przypodobania się stacji. Panuje tam ogromna rywalizacja, więc wychodzenie przed szereg nie jest mile widziane. Ida może liczyć na Tomka Wolnego, z którym bardzo się lubią i jeśli chodzi o światopogląd, wiele ich łączy - przekazał rozmówca "Plotka".