Zamknij

Ida Nowakowska zdradziła, jak będzie wyglądać chrzest jej syna. Nie planuje dużej imprezy

27.07.2021 10:17
Ida Nowakowska
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Ida Nowakowska od dawna przyznaje, że jest bardzo religijną osobą. Wyznawane wartości pragnie przekazać swojemu synowi, który wkrótce przyjmie sakrament chrztu. Prezenterka zdradziła, że jest to dla jej rodziny przede wszystkim przeżycie duchowe, a nie powód do hucznej imprezy.

Ida Nowakowska to obecnie jedna z największych gwiazd TVP. Prezenterka na początku maja powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Szczęśliwie udało jej się połączyć macierzyństwo z obowiązkami zawodowymi, dzięki czemu szybko wróciła do pracy w telewizji. Teraz przed świeżo upieczoną mamą stoi kolejne wyzwanie - organizacja chrztu. Ida Nowakowska wielokrotnie podkreślała swoje przywiązanie do wiary w Boga, w związku z czym pragnie przekazać te wartości swojemu synowi. Przy okazji świętowania planuje ujawnić, jakie imię wybrała dla swojej pociechy.

- Niedługo planujemy chrzciny, mam nadzieję, że wtedy będzie taki moment, żeby jakoś to ogłosić. Każdy jakąś część tego wszystkiego zatrzymuje dla siebie, a to też jakoś tak wyszło, bo długo myśleliśmy i cały czas w jakimś sensie te dyskusje na temat imienia trwały i to tak naprawdę z tego wynikało - wyznała w rozmowie z "Jastrząb Post".

Ida Nowakowska przygotowuje się do chrztu syna. "Chrzest to pewna symbolika"

Ida Nowakowska podkreśla, że dla niej chrzest dziecka jest wydarzeniem religijnym i duchowym. Wiele rodzin decyduje się na ten krok ze względu na tradycję lub możliwość zorganizowania imprezy rodzinnej. Prezenterce nie zależy jednak na hucznej zabawie.

- Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać [...] Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka [...] Chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem - podsumowała.

Myślicie, że Ida Nowakowska zrelacjonuje uroczystość na Instagramie?