Zamknij

Dramat polskiej aktorki. Rodzina chce ją ubezwłasnowolnić?

Maciej Friedrich
06.02.2020 12:40
Dramat polskiej aktorki. Rodzina chce ją ubezwłasnowolnić?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Iga Cembrzyńska, aktorka znana między innymi z "Wrzeciona", ma przeżywać rodzinny dramat. Pojawiły się doniesienia, że rodzina chce ją ubezwłasnowolnić i umieścić w zakładzie opiekuńczym.

Iga Cembrzyńska to uznana aktorka i piosenkarka, doskonale zanana polskim widzom z ról filmowych i serialowych. Wszechstronnie utalentowana, zajmowała się także reżyserią i produkcją filmową. Widzowie doskonale znają ją między innymi z "Wrzeciona" i "Hydrozagadka", pojawiła się także w kultowej "Stawce większej niż życie". Do historii przeszła piosenka "W siną dal", którą wykonywała razem z Bohdanem Łazuką. 

Prywatnie Cembrzyńska od lat 80. była żoną reżysera Andrzeja Kondratiuka, który zmarł w 2016 roku. Niestety, aktorka ma przeżywać rodzinny dramat. 

Dramat Henryka Gołębiewskiego. Aktor może zostać kaleką

Iga Cembrzyńska trafi do szpitala psychiatrycznego? Dramat gwiazd

Jeszcze za swojego życia Andrzej Kondratiuk opowiadał o planach rodziny Igi Cembrzyńskiej, która chciała umieścić ją w zakładzie opiekuńczym.

Załóżmy, że ja napiszę na panią do sądu, że ma pani coś nie tak z głową i sobie nie radzi. Że trzeba panią uznać za niepełnosprawną umysłowo i zamknąć w zakładzie opiekuńczym. Sąd rodzinny nawet pani nie obejrzy i nie zaprosi na rozprawę, po czym panią do tego zakładu wyśle. Tak jest właśnie w przypadku Igi, z tym że zrobiła to jej bliska rodzina (...) Sąd pierwszej instancji zdecydował, że trzeba ją umieścić w zakładzie opiekuńczym. Zadzwoniłem wtedy do adwokata. Okazało się, że zostało parę dni do apelacji, złożyliśmy ją. Odbyły się konsultacje z całym szeregiem psychologów i po czterech rozprawach sąd decyzję o umieszczeniu Igi w zakładzie zmienił. Zabraliśmy ją do siebie. Gdybyśmy nie dowiedzieli się przypadkiem o decyzji sądu, to po prostu przyjechałaby karetka i by ją zabrali. I nie wypuściliby wcześniej niż po dwóch latach - opowiadał reżyser. 

Kondratiuk twierdził, że rodzina aktorki chce ją ubezwłasnowolnić, by przejąć jej mieszkanie i pieniądze. Według "Super Expressu" bliscy Cembrzyńskiej nie zmienili planów. Najbliższa rozprawa ma odbyć się w kwietniu. 

Zofia Czerwińska nie żyje. Kim była legendarna aktorka i dlaczego zmarła? [WIEK, PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Iga Cembrzyńska
fot. TRICOLORS/East News

RadioZET.pl/se.pl/MF