Zamknij

Ilona Felicjańska aresztowana w USA. Skomentowała nagranie z zatrzymania. Oskarża ambasadę?

Maciej Friedrich
03.01.2020 10:03
Ilona Felicjańska aresztowana w USA. Skomentowała nagranie z zatrzymania. Oskarża ambasadę?
fot. Michal Wozniak/East News

Ilona Felicjańska i jej mąż Paul Montana zostali aresztowani na Florydzie przez amerykańską policję. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania modelki. Sama Felicjańska postanowiła skomentować sprawę wycieku wideo. Jej zdaniem zostało zmontowane.

Ilona Felicjańska (obecnie Ilona Montana) 18 grudnia 2019 roku została zatrzymana na Florydzie przez funkcjonariuszy amerykańskiej policji. Polska modelka i celebrytka oraz jej mąż Paul Montana trafili do aresztu z zarzutem "naruszenia nietykalności cielesnej". Do zatrzymania doszło w związku z awanturą między małżonkami. Para wyszła za aresztu za kaucją po trzech tygodniach.

W czwartek, 2 stycznia 2020 roku, w sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania Felicjańskiej. Widzimy na nim modelkę, która nie potrafiła porozumieć się z policjantem bez pomocy internetowego tłumacza. Modelkę skuto kajdankami i przewieziono na komisariat. Według policji miała "kopać szyby w samochodzie". Proces Ilony Felicjańskiej i Paula Montany ma rozpocząć się 9 stycznia.

Ilona Felicjańska komentuje nagranie z zatrzymania w USA

Wideo z zatrzymania zdecydowała się skomentować sama zainteresowana. Ilona Felicjańska w rozmowie z portalem Plejada stwierdziła, że amerykańska policja nie mogłaby udostępnić tego typu nagrania. Twierdzi, że za wyciek może odpowiadać polska ambasada. Takie informacje miał przekazać modelce jej adwokat.

- Nie chcę nic komentować więcej poza jedną informacją od adwokata na temat tego, skąd "wychodzą" informację. Z polskiej ambasady w USA. To jedyna możliwa droga udostępnienia takich informacji. Żaden policjant sam z siebie tego nie zrobi - informuje Plejadę Felicjańska.

Co więcej, celebrytka uważa, że nagranie zostało zmontowane tak, by pokazać ją w złym świetle.

- Zwróć proszę uwagę, jak film jest pocięty, aby wszystko, co jest na naszą korzyść, nie było pokazane. Nie kopałam w szybę! - stwierdziła Felicjańska.

Ilona Felicjańska zatrzymana w Stanach Zjednoczonych. Komentarz polskiej ambasady

Portal Plejada postanowił skontaktować się z polską ambasadą w USA. Zdaniem przedstawiciela placówki, nie może być mowy o publikacji nagrania z zatrzymania.

- Ambasada RP w Waszyngtonie nie dysponuje i nie dysponowała żadnymi nagraniami wideo dotyczącymi zajścia na Florydzie z udziałem pp. Montana. Pani Ilona Montana zwróciła się do Wydziału Konsularnego Ambasady o pomoc w kontakcie z rodziną z Polski. Tak jak każdemu polskiemu obywatelowi zatrzymanemu poza granicami kraju konsul zagwarantował także pomoc w ramach posiadanych uprawnień i możliwości. Do momentu opuszczenia aresztu przez pp. Montana konsul utrzymywał jedynie kontakt telefoniczny z panią Montana oraz Jej rodziną - czytamy. 

Zagłosuj

Śledzisz życie celebrytów?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF