Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Imię syna Odety Moro wywołało szok. Jest tak źle?

14.06.2018 12:46

Odeta Moro już niebawem urodzi swoje drugie dziecko. Wiadomo, że będzie to syn. Gwiazda pochwaliła się, jak urządziła pokój dla malucha i zdradziła jego imię. To ono zwróciło uwagę internautów.

Odeta Moro fot. Instagram

Jeszcze tylko kilka tygodni, a Odeta Moro powita na świecie drugie dziecko. Tym razem będzie to syn. Prezenterka pokazała w sieci pokój dla maleństwa i przy okazji zdradziła, jak maluch będzie miał na imię. Być może nie przewidywała, że to właśnie imię wywoła tyle komentarzy.

„No i już! Mamy to! Podobno kobieta wije gniazdo od 28 tygodnia ciąży, więc wszystko zgodnie z harmonogramem! Powiedziałabym nawet książkowo. Na wadze, też «książkowo» mi przybywa. Ponieważ sapanie towarzyszy mi praktycznie przy każdym nawet najmniejszym wysiłku to cieszę się, że zdążyłam z najważniejszym pokojem w całym domu. Teraz zostało mi czekanie na lokatora! A czy będzie chciał spać ze mną czy w swoim pokoju? Powalczymy zobaczymy” – pisze Moro

Na zdjęciu widać pięknie przygotowane gniazdko dla malucha, a na półce wyraz „Lew”.

Nie wszystkie internautki od razu domyśliły się, że to imię dla dziecka.

„Z tym imieniem to totalna głupota...sorry” – napisała jedna. Druga dodaje z niepewnością:

„To chyba nie chodzi o imię dziecka tylko, że dziecko będzie spod znaku lwa”.

Na co ta pierwsza wyjaśnia, że owszem. Rozmówczyni jest zdumiona: „Niemożliwe” – komentuje.

Wreszcie do dyskusji włączyła się Odeta Moro.

„O gustach się nie dyskutuje” – napisała krótko.

Zagłosuj

Podoba Ci się imię Lew?

Trudno nie przyznać dziennikarce racji, bo przecież każdemu może podobać się co innego. Warto dodać, że od 2015 roku przepisy umożliwiają nadawanie dzieciom niemal dowolnych imion - oby nie były one zdrobniałe i ośmieszające.

Jeszcze w 2014 roku na ten temat wypowiedziała się Rada Języka Polskiego, uznając, że "polskim odpowiednikiem imienia Lew (należącego m.in. do języka rosyjskiego) jest Leon, a zatem nadanie imienia Lew stało w sprzeczności z zasadą nadawania imion w postaci przyswojonej przez język polski". Teraz zasada ta nie obowiązuje, tym bardziej więc Moro ma pełną dobrowolność w wyborze imienia.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi