Zamknij

Internauci drwią z koncertu TVP "Murem za polskim mundurem". "Zero szacunku do tych ludzi"

05.12.2021 23:29
Murem za polskim mundurem
fot. TVP/screen

Koncert TVP "Murem za polskim mundurem" wzbudził olbrzymie kontrowersje wśród widzów. Szumnie zapowiadane wydarzenie u wielu osób pozostawiło niesmak. Organizatorom zarzucono brak szacunku do mundurowych. Negatywne komentarze dotyczą m.in. doboru repertuaru.

Koncert "Murem za polskim mundurem", który już od dłuższego czasu zapowiadany był przez TVP, wreszcie się odbył. Wydarzenie zostało zorganizowane w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Mińsku Mazowieckim. Jak na Twitterze pochwalił się Jacek Kurski, był to "pierwszy taki koncert w historii". Jak zauważył prezes TVP, odbył się on "w solidarności i hołdzie wdzięczności dla żołnierzy, funkcjonariuszy i policjantów strzegących wschodniej granicy".

Kurski pochwalił się także oglądalnością, która zgodnie z danymi publicznego nadawcy wyniosła około 3,5 miliona widzów. Ludzi przyciągnęły występy gwiazd takich jak Edyta Górniak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski, Elwira, Oceana, Captain Jack, No Mercy, czy Lou Bega.

Zobacz także:  Julia Kolberger zdradziła, że jej tato był gejem: "Jest ok być dzieckiem geja"

Internauci oburzeniu po koncercie "Murem za polskim mundurem"

Pierwsze kontrowersje dotyczące koncertu pojawiły się już na krótko po jego ogłoszeniu. Krytykowano nie tylko sam pomysł, ale i formułę wydarzenia. Teraz, kiedy jest już po nim, wielu komentujących nie kryje oburzenia. Ich zdaniem organizacja tego typu koncertu była bardzo nietrafiona. Po pierwsze widzowie zauważają, że zapraszanie zagranicznych gwiazd i wydawanie pieniędzy podatników na event muzyczny, porównywalny poziomem do nocy sylwestrowej, podczas gdy na granicy z zimna umierają ludzie, którym odmówiono pomocy, jest karygodne. Po drugie, podkreślają, że formuła, w jakiej zorganizowano koncert, jest kpiną z polskich żołnierzy i wyrazem braku szacunku.

"Kto ku.... dobierał ten repertuar. Ja pier... zero szacunku do tych ludzi, którzy walczyli za Polskę",

"Czerwone maki w wykonaniu Górniak, to obraza dla tych, którzy walczyli pod MC i tych stawali na baczność, gdy śpiewano tę pieśń. Kiedyś hymn Polski a dzisiaj Czerwone maki. Miejcie przyzwoitość",

"Momentami faktycznie trochę jak sylwester. Po co te zagraniczne gwiazdy? Fajny ten Adwent w TVP",

"To jest żart?! Co to ma wspólnego z wojskiem polskim?! I co myśli sobie taki powstaniec warszawski siedzący pod sceną słuchając kapitana Jacka czy Oceany jakiejś? Ludzie dajcie spokój. Wstyd",

"To był koncert sylwestrowy ? Bo się pogubiłam te same wykony co rok temu na sylwestra, wstyd na całej linii",

"Dawno tak patriotycznych polskich piosenek nie słyszałam" - głoszą komentarze.