Zamknij

Ivan Komarenko szokująco o koronawirusie. Obwinia WHO i Billa Gatesa o wywołanie pandemii

Patrycja Chudolińska
04.05.2020 10:01
Ivan Komarenko
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Ivan Komarenko dzieli się swoimi przemyśleniami na temat pandemii koronawirusa w mediach społecznościowych oraz w wywiadach. Ostatnio głośno sprzeciwiał się obowiązkowym szczepieniom. Teraz stwierdził, że wie, kto jest winny obecnej sytuacji. O wywołanie koronawirusa obwinia Billa Gatesa, WHO i koncerny farmaceutyczne.

Ivan Komarenko, podobnie jak wiele innych gwiazd, często wypowiada się teraz na temat koronawirusa. Wśród wiadomości podawanych przez polskich celebrytów pojawiają się jednak nie tylko sprawdzone, rzetelne informacje, ale często także tzw. fake newsy. Niektóre postacie polskiego show-biznesu wierzą w teorie spiskowe. W "fałszywą pandemię" uwierzyła m.in. Doda, która na swoim Instagramie poddała w wątpliwość obowiązek szczepień na koronawirusa. Teraz Ivan Komarenko w programie Marcina Roli w serwisie wRealu24 stwierdził, że Covid-19 to oszustwo.

- Przez pierwsze dwa tygodnie byłem zaniepokojony pandemią. Dżuma XXI wieku. Potem przejrzałem różne źródła. Mogę się nie znać na tym, ale mam swój rozsądek i refleks (...) Nie wierzę mainstreamowym mediom, bo nie donoszą prawdy. One mnie nie lubią. Zawsze Ivan Komarenko będzie zły, będzie pod prąd. Wszyscy byli bardzo wystraszeni. Potem farmaceuci zorientowali się, że mogą na tym wiele zyskać i stworzyli pandemię strachu. Zwrócili się do rządu o dotacje i dofinansowania. Uważam, że COVID-19 to oszustwo - powiedział.

Zobacz także: Sieć 5G nie przenosi koronawirusa. Negatywne skutki teorii spiskowej

Ivan Komarenko twierdzi, że wie, kto wywołał pandemię koronawirusa

Ivan Komarenko przyznał, że zawiódł się na partii rządzącej, która chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia. Nie zgadza się również z nakazem noszenia maseczek w miejscach publicznych. Twierdzi, że "maska to symbol zniewolenia i upodlenia człowieka".

- Wolę umrzeć, niż żyć w takim świecie. Chodzenie w maseczkach przez 18 miesięcy? W tych "namordnikach"? To jest jakiś terror. Ja nie chcę takiego państwa (...) Zakrywamy nos i usta, wystają tylko wystraszone oczy. Powiem szczerze, zakładam maseczkę dopiero, gdy widzę policję. Przy ludziach nie zakładam. Maseczka to źródło bakterii i pleśni. Jako wokalista nie mogę sobie na to pozwolić. Ten cały eksperyment jest nieludzki - zaznaczył.

Ivan uważa również, że wie, kto jest winny pandemii. W rozmowie z Marcinem Rolą oskarżył o to Billa Gatesa i koncerny farmaceutyczne oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO).

- Cała ta "przygoda", którą teraz przeżywam, była zaplanowana przez ludzi, z którymi Bill Gates jest jakby... To są firmy farmaceutyczne, ogromne firmy farmaceutyczne, między innymi WHO, gdzie dużo udziałów ma Bill Gates - tłumaczy.

RadioZET.pl/PCh