Zamknij

Iwona Cichosz zostanie mamą. Głuchoniema finalistka "Tańca z Gwiazdami" drży o ciążę

Maciej Friedrich
12.05.2020 10:42
Iwona Cichosz zostanie mamą. Głuchoniema finalistka "Tańca z Gwiazdami" drży o ciążę
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych 2016 i finalistka "Tańca z gwiazdami', niedługo zostanie mamą. Gwiazda jednak boi się o zdrowie nienarodzonego dziecka. Martwi się, że jej pociecha także będzie głuchoniema. Lekarze pocieszają jednak Iwonę.

Iwona Cichosz to gwiazda doskonale znana wielbicielom tanecznego show "Taniec z gwiazdami". Wzięła udział w 7. edycji programu emitowanej przez stację Polsat w 2017 roku. W parze ze Stefano Terazzino zajęła 2. miejsce w finale, wiele razy doprowadzając jurorów do łez. Cichosz jest bowiem osobą głuchą, która zaangażowała się działalność społeczną oraz odniosła spektakularne sukcesy w konkursach piękności. Na swoim koncie ma tytuł Miss Świata Głuchych 2016.

W marcu 2020 roku Iwona przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych radosną nowinę. Cichosz i jej mąż Truls S. Yggeseth spodziewają się dziecka. Małżonkowie nie ukrywają ogromnej radości z powodu zbliżającego się porodu, jednak, jak informuje "Super Express", Iwona martwi się także o zdrowie nienarodzonej pociechy. Ma obawiać się, że jej dziecko będzie głuche.

Iwona Cichosz nie urodzi w Polsce. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" przez pandemię utknęła w Oslo

Iwona Cichosz martwi się o nienarodzone dziecko. Lekarze pocieszają gwiazdę "Tańca z gwiazdami"

Jak informuje "Super Express", Iwona i Truls martwią się, że ich ukochane dziecko podobnie jak oni będzie głuche. Po tym, jak poinformowała o ciąży, w sieci pojawiły się głosy hejterów, którzy oskarżali ją o to, że świadomie sprowadza na dziecko głuchotę. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" przeżywała wtedy trudne chwile.

Lekarze mają jednak dla Cichosz dobre wiadomości. Istnieje szansa, że jej dziecko nie urodzi się głuche. Jak czytamy w "Świat i ludzie" głuchota Iwony ma podłoże genetyczne, ale głuchota jej męża nie. Yggeseth stracił słuch we wczesnym dzieciństwie na skutek działania silnych leków. Gdy podłoże genetyczne głuchoty występuje tylko u jednego z rodziców, istnieje szansa, że ich dziecko urodzi się w pełni zdrowe. 

Miejmy nadzieję, że te informacje nieco uspokoiły gwiazdę.

 Czy na pewno dobrze słyszysz? Sprawdź!

Zagłosuj

Jesteś fanem/fanką "Tańca z gwiazdami"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF