Zamknij

Była gwiazdą TVP, ale została wyrzucona. Co teraz robi była prezenterka "Pytania na Śniadanie"?

16.09.2020 16:26
Iwona Kubicz
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Iwona Kubicz była kiedyś gwiazdą TVP. Prowadziła wiele programów, w tym śniadaniówkę - "Pytanie na Śniadanie". Ku zaskoczeniu widzów, wśród których była ceniona i lubiana, została wyrzucona ze stacji za udział w reklamie. Czym zajęła się po odejściu z telewizji?

Iwona Kubicz w okresie swojej największej telewizyjnej kariery była jedną z najbardziej lubianych i cenionych prezenterek TVP. Jej głos i styl prowadzenia programów widzowie bardzo lubili i cenili sympatyczną dziennikarkę, za co w 2000 roku zdobyła nominację do "Telekamery". Jako telewizyjna spikerka pojawiła się już w 1989 roku w znanym serialu "Zmiennicy", ale dopiero po kilku latach faktycznie zaczęła pracę w telewizji.

Kubicz od 1999 roku prowadziła program "Panna z kawalerem", a od 2002 roku była współprowadzącą "Pytanie na Śniadanie". Często pojawiała się obok innych popularnych wtedy gwiazd TVP: Katarzyny Dowbor, Jolanty Fajkowskiej czy Agaty Młynarskiej. Niespodziewanie została zwolniona ze stacji za naruszenie etyki dziennikarskiej (chodziło o wystąpienie w reklamie). Kiedy zdecydowała się wkroczyć na drogę sądową, wsparła ją m.in. Katarzyna Dowbor, która zeznawała na jej korzyść. Zdecydowała się na to, uważając, że zwolnienie koleżanki tuż przed okresem ochronnym nie było fair.

Iwona Kubicz - co teraz robi była gwiazda TVP?

Choć po wygranej w sądzie Kubicz została przywrócona do pracy, to jednak nie dostawała zleceń. Wtedy też postanowiła o zmianach w swoim życiu i założyła swoją firmę pr-ową, a doświadczenia z TVP przekuła na organizację szkoleń dla kobiet po pięćdziesiątce, które wyrzucono z pracy. Z dziennikarstwem nie rozstała się zupełnie, bo po pewnym czasie została wykładowcą akademickim na ówczesnym Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Oprócz tego zajęła się także mediacjami - skończyła w tym kierunku studia podyplomowe. Zajmuje się m.in. mediacjami w sprawach pracowniczych. W 2015 roku została szefową redakcji internetowej telewizji Mnews.tv. Zajmuje się również konferansjerką, prowadziła m.in. festiwale muzyki cygańskiej. Poniżej w zapowiedzi jednej z edycji. Tak zmieniła się Kubicz.

kubicz screen

RadioZET.pl/Plejada