Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Dla tego typu alimenciarzy jest kara więzienia”. Izabela Marcinkiewicz atakuje byłego premiera

24.01.2018 10:43

Konflikt między Kazimierzem Marcinkiewiczem a jego byłą żoną Izabelą zdaje się nie mieć końca. Były premier ma jej płacić prawie 5 tysięcy złotych alimentów miesięcznie, ale tego nie robi.

„Dla tego typu alimenciarzy jest kara więzienia”. Izabela Marcinkiewicz atakuje byłego premiera

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz postanowiła poskarżyć się na byłego męża w mediach, a konkretnie w dzienniku „Super Express”. — Nie płaci od miesięcy. Powinien zostać ukarany co najmniej grzywną. Dla tego typu alimenciarzy jest kara więzienia. Z tytułu alimentów jest mi winny obecnie 50 tys. zł. Do tego dochodzi 6 tys. zł z podziału majątku — mówi Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz.

Jej zdaniem Marcinkiewicz winny jest jej aż 56 tysięcy złotych z tytułu alimentów i podziału majątku.

— On czuje się bezkarny. Mam orzeczenie o niepełnosprawności, z którego wynika, że potrzebuję pomocy, a on od wypadku nie interesuje się tym, czy mam pieniądze na życie, na leczenie — żali się Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz na łamach „SE”.

„Powinien ponieść konsekwencje lekceważenia wyroku sądu [...] Nie mogę uwierzyć w to, że człowiek, były premier, tak postępuje” — twierdzi Izabela na łamach dziennika.

Marcinkiewicz oskarża swojego byłego męża o granie na zwłokę i chęć wykazania niższych dochodów wraz z rozliczeniem rocznym. Zarzuca mu także brak zainteresowania tym, czy posiada ona środki potrzebne do życia i leczenia.

„Super Express” próbował skontaktować się z Kazimierzem Marcinkiewiczem w tej sprawie, ale pozostał on nieuchwytny.

RadioZET.pl/SI/SE

Oceń