Zamknij

J. K. Rowling miała wszystkie objawy COVID-19. Zdradza, co jej pomogło

Patrycja Chudolińska
07.04.2020 11:57
J. K. Rowling
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

J. K. Rowling zauważyła u siebie wszystkie objawy zarażenia koronawirusem. Autorka książek o przygodach Harry'ego Pottera powiedziała, co pomogło jej wyzdrowieć.

J. K. Rowling zdradziła, że miała wszystkie objawy choroby COVID-19. Choć pisarka nie została poddana testom na koronawirusa, postanowiła opowiedzieć o trudnej sytuacji swoim fanom. Twórczyni serii książek o nastoletnim czarodzieju zaobserwowała u siebie m.in. trudności z oddychaniem i wysoką gorączkę. Autorka postanowiła posłuchać rad męża i sama zajęła się usuwaniem objawów. Po dwóch tygodniach kwarantanny udało jej się w pełni wyzdrowieć.

- Dziękuję wam za przemiłe wiadomości. Definitywnie wyzdrowiałam i chciałam się podzielić technikami, które są polecane przez lekarzy. Nic nie kosztują, nie mają efektów ubocznych, a mogą pomoc wam/waszym najbliższym, tak jak pomogły mi. Bądźcie bezpieczni - napisała na Twitterze.

J. K. Rowling miała koronawirusa? Autorka zdradza, jak wyzdrowiała

J.K. Rowling zamieściła we wpisie na Twitterze nagranie lekarza ze szpitala Queens w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna zaprezentował technikę, która ma pomóc pozbyć się objawów zarażenia koronawirusem. Tłumaczy, że należy m.in. przeprowadzać dwie serie pięciu głębokich wdechów, a przy szóstym bardzo mocno odkaszlnąć, zasłaniając przy tym usta.

- W pełni wyzdrowiałam, a ta technika bardzo mi pomogła - podkreśla J.K. Rowling.

Obserwatorzy pisarki cieszą się, że ta czuje się już lepiej. Nie wszyscy jednak pozytywnie odebrali nagranie, które opublikowała. Internauci apelują w komentarzach, by w razie podejrzenia zarażenia przede wszystkim poddać się testom i zgłosić się o pomoc do specjalistów.

RadioZET.pl/PCh