Zamknij

J.K. Rowling przekazała fortunę na ofiary pandemii. Hojny gest autorki "Harry'ego Pottera"

Maciej Friedrich
04.05.2020 11:24
J.K. Rowling przekazała fortunę na ofiary pandemii. Hojny gest autorki "Harry'ego Pottera"
fot. Curtis/Starpix/REX/Shutterstock/EAST NEWS

J.K. Rowling, autorka kultowej książkowej serii o przygodach Harry'ego Pottera, przekazała milion funtów dla ofiar przemocy domowej i bezdomności w czasach pandemii. Jak sama przyznała, sama przeszła chorobę prawdopodobnie wywołaną koronawirusem.

J.K. Rowling to jedna z najpoczytniejszych pisarek świata, prawdziwa ikona literatury, ceniona nie tylko przez wielbicieli książek dla młodzieży. Autorka przygód Harry'ego Pottera podbiła wydawnicze rynki, a jej książki czytają kolejne pokolenia, które pokochały przygody "chłopca, który przeżył" i jego przyjaciół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także seria kryminałów Rowling, która pod pseudonimem Robert Galbraith napisała między innymi "Wołanie kukułki".

"Potteromania" przyniosła J.K. Rowling nie tylko międzynarodową sławę, ale też ogromne pieniądze. W 2008 roku jej majątek szacowano już na około 750 milionów funtów, a książki nadal sprzedają się doskonale. Autorka jednak hojnie dzieli się fortuną, wspierając liczne akcje charytatywne. Teraz postanowiła wspomóc osoby cierpiące pośrednio na skutek pandemii koronawirusa.

 Na co i komu Lewandowscy przekazali milion euro? [SZCZEGÓŁY]

J.K. Rowling przekazała milion funtów dla ofiar koronawirusa

W sobotę 2 maja nowojorska Thomson Reuters Foundation poinformowała o darowiźnie, jaką przekazała J.K. Rowling. Pisarka wspomogła organizacje charytatywne Crisis i Refugee kwotą miliona funtów. Wspierają one osoby dotknięte bezdomnością oraz ofiary przemocy domowej, która znacznie nasiliła się z powodu izolacji związanej z pandemią koronawirusa. Liczba interwencji domowych przeprowadzanych przez Refugee wzrosła o ponad połowę, a brytyjska policja odnotowała wzrost przestępstw związanych z przemocą domową o 24 procent.

Sama Rowling doskonale zdaje sobie sprawę, jak groźna jest pandemia, zarówno pod kątem medycznym, jak i społecznym.

- Jak zawsze w tego rodzaju kryzysie, najbiedniejsi i najsłabsi są najbardziej dotknięci - napisała na swoim profilu na Tweeterze.

Autorka "Harry'ego Pottera" zdradziła, że sama przeszła chorobę prawdopodobnie spowodowaną koronawirusem. Trzy osoby z jej rodziny są zaangażowane w walkę z pandemią.

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/J-K-Rowling-miala-wszystkie-objawy-COVID-19-Zdradza-co-jej-pomoglo

Zagłosuj

Czytałeś/aś "Harry'ego Pottera"?

Liczba głosów:

J.K Rowling
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/ EAST NEWS

RadioZET.pl/MF