Zamknij

Jacek Borkowski zaskoczył wyznaniem podczas rozwodu: "JESTEM GEJEM"

07.10.2020 17:26
Jacek Borkowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Jacek Borkowski powiedział, że jest homoseksualistą. Aktor znany z "Klanu" skłamał przed władzami kościelnymi, aby przyspieszyć unieważnienie małżeństwa z pierwszą żoną. 

Jacek Borkowski to doskonale znany wszystkim aktor teatralny i telewizyjny. Przez lata można było go podziwiać w serialu "Klan", w którym wcielał się w rolę Piotra Rafalskiego, męża Beaty Chojnickiej. Gwiazdor kultowej telenoweli swego czasu często gościł na łamach kołowej prasy, wszystko przez bujne życie uczuciowe oraz osobisty dramat, jaki spotkał go w związku ze stratą żony. Jacek Borkowski ponownie wywołał sensację zaskakującym wyznaniem w tabloidzie. Lata temu podczas przeciągającego się rozwodu kościelnego z pierwszą żoną aktor powiedział, że jest gejem. 

Aktor "Klanu" ma za sobą trzy małżeństwa i jest ojcem trójki dzieci. Z żoną Katarzyną ma znaną z "Na dobre i na złe" Karolinę Borkowską. Z ostatnią żoną Magdaleną Gotowiecką doczekał się syna i córki. Kobieta zmarła w styczniu 2016 roku na białaczkę. W 2018 roku głośno było o romansie Borkowskiego z Pauliną Koziejowską. Aktor i pogodynka wyznawali sobie miłość w social mediach i na kanapie śniadaniówki, ale związek rozpadł się po trzech miesiącach. 

Dorota Naruszewicz w seksownej sesji. Zapomniana gwiazda "Klanu" pokazała nagie zdjęcie 

Jacek Borkowski powiedział, że jest gejem 

61-letni Jacek Borkowski miał dość przedłużającej się procedury związanej ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa kościelnego z aktorką Elżbietą Jasińską. W pewnym momencie postanowił rozwiązać sprawę w radykalny sposób. Gwiazdor "Klanu" wyznał w rozmowie z "Faktem", że zdecydował się wówczas zrobić fikcyjny coming out.

Moja była żona bardzo starała się o rozwód kościelny. Mnie na tym nie zależało, bo jestem niewierzący. Pamiętam, że te procedury bardzo długo trwały. Dostaliśmy rozwód kościelny po siedmiu czy ośmiu latach od rozwodu w sądzie. Pamiętam, że żona zadzwoniła do mnie i zapytała, co może napisać w uzasadnieniu. Stwierdziłem, że może napisać co chce, a najlepiej niech napisze, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie. Nigdy nie myślałem, że taki rozwód będzie mi potrzebny, a jednak się przydał, bo z moją drugą żoną Magdą wziąłem ślub kościelny - zwierzył się Jacek Borkowski w rozmowie z "Faktem".

W styczniu 2009 Jacek Borkowski ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Jego żoną została Magdalena Gotowiecka, którą poznał kilka lat wcześniej. Po jej śmierci aktor przez lata samotnie wychowywał dwoje nastoletnich dzieci. 

jacek borkowski
fot. VIPHOTO/East News

Posłuchaj podcastu