Zamknij

Jacek Braciak ma transpłciowe dziecko. "Kiedyś miałem córkę Jadwigę, teraz mam syna Konrada"

26.11.2021 14:53
Jacek Braciak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Jacek Braciak ujawnił, że ma transpłciowe dziecko. To pierwsze takie wyznanie aktora. W wywiadzie na łamach "Zwierciadła" w poruszających słowach opowiedział o tym, jak rozumie relację rodzica i dziecka. "Miłość jest bezwarunkowa" - mówi.

Jacek Braciak to aktor dobrze znany z wielu ról serialowych, filmowych i teatralnych. Do niedawna były gwiazdor " Brzyduli" związany był z  Agatą Buzek, z którą zamieszkał w 2018 roku. Niestety, w ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia o zakończeniu związku, a sama Buzek na łamach jednego z tygodników poruszyła temat zdrady. Niedawno wywiadu udzielił Jacek Braciak. W rozmowie z dziennikarką "Zwierciadła" opowiedział m.in. o tym, co sądzi o sytuacji politycznej w Polsce, sytuacji kobiet - ich dyskryminacji - oraz o tym, czym jego zdaniem jest wolność.

Zobacz także:  Karolina Korwin-Piotrowska bezlitośnie o filmie Dody: "Stylistyka kiczu na sprzedaż"

Jacek Braciak pierwszy raz o transpłciowym dziecku: "Miłość jest bezwarunkowa"

Jacek Braciak do niedawna był ojcem trzech córek: Zofii, Marii i Jadwigi, będących owocem jego wcześniejszego związku. Na łamach "Zwierciadła" aktor pierwszy raz wyznał, że jedno z jego dzieci jest transpłciowe.

Odpowiadając na pytanie o to, czy jego córki są wolnymi kobietami, doprecyzował: "Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak - myślę, że moje dzieci to ludzie wolni" - stwierdził. "Starałem się też szanować ich wybory, oduczyć się myślenia typu: "Byłoby lepiej, gdybyś...". Nie, dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich?" - zastanawia się.

Jak wyjaśnił Braciak, w jego opinii w życiu są momenty, kiedy trzeba pogodzić się nawet z bardzo trudnymi rzeczami. Zdaniem aktora, jeśli się kocha, to miłość jest bezwarunkowa.

"Czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić. Z tym że ktoś chce żyć na swój rachunek, mimo że jest moim dzieckiem, dla którego chcę najlepiej, bardzo je kocham, także należy się pogodzić. Tu kłania się zasada, której ja już też hołduję, że miłość jest bezwarunkowa" - dodaje aktor.

Przypomnijmy, że  niedawno na podobny temat wypowiedział się też dziennikarz TVN, Piotr Jacoń.