Zamknij

Jacek Braciak zdradził, że ma transpłciowe dziecko. Zrobił to bez jego zgody. Teraz przeprasza

01.12.2021 12:24
Jacek Braciak
fot. Artur Zawadzki/Reporter/ East News

Jacek Braciak zdradził niedawno, że ma transpłciowe dziecko. Aktor tą informacją podzielił się jednak bez zgody syna. Teraz przeprosił.

Jacek Braciak wyznał niedawno, że ma transpłciowe dziecko. W rozmowie z magazynem "Zwierciadło" powiedział:

"Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni" - powiedział aktor.

Zobacz też:Jacek Braciak ma transpłciowe dziecko. "Kiedyś miałem córkę Jadwigę, teraz mam syna Konrada" 

Jacek Braciak zdradził, że ma transpłciowe dziecko. Zrobił to bez jego zgody. Teraz przeprasza

Okazuje się, że Jacek Braciak podzieli się tym wyznaniem bez zgody syna. Aktor postanowił przeprosić.

"Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę" – powiedział Jacek w rozmowie z "Newsweekiem".

Na szczęście jego syn Konrad nie ma do niego żalu.

"Oczywiście, przeprosiłem. I o zgodę na rozmowę z panem już zapytałem, dopytując o pewne rzeczy techniczne, przygotowując się, żeby nie walnąć babola, nie zrobić niedźwiedziej przysługi. Konrad powiedział, że ma do mnie zaufanie, a przy okazji, że jest dumny ze mnie. I tu się wymieniliśmy uprzejmościami i zapewnieniami miłości" - podsumował aktor.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu dziennikarz Piotr Jacoń ujawnił, że ma transpłciowe dziecko. Dziennikarz napisał książkę "My, trans", w której podkreślił m.in. że zgodnie z badaniami, blisko 60 proc. osób transpłciowych boi się przyznać swoim najbliższym, że ich płeć biologiczna nie jest zgodna z tą psychiczną.

Jacek Braciak
fot. Artur zawadzki/Reporter/ East News