Zamknij

Jacek Kurski bierze drugi ślub kościelny. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi"

17.07.2020 13:05
Jacek Kurski z żoną Joanną Klimek
fot. Mateusz Jagielski/East News

Jacek Kurski weźmie ślub kościelny z Joanną Klimek. Były prezes TVP i jego żona mają za sobą uroczystość cywilną, a teraz planują złożyć przysięgę przed Bogiem. Będzie to już drugi ślub kościelny Jacka Kurskiego. 

Jacek Kurski szykuje się do kolejnego ślubu z Joanną Klimek. Tym razem były prezes Telewizji Polskiej i jego żona zamierzają przyrzec sobie wierność przed ołtarzem. "Fakt" informuje, że Kurskiemu udało się uzyskać zgodę na drugi ślub kościelny po rozwodzie z pierwszą żoną. Uroczystość ma się odbyć w nadchodzący weekend w krakowskich Łagiewnikach. 

Jacek Kurski i Joanna Klimek pobrali się w lipcu 2018 roku. Ślub odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku. Byłemu szefowi TVP udało się jednak dopełnić formalności i uzyskać zgodę drugi ślub kościelny. Pierwszy wziął lata temu z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci. Kurski rozwiódł się dla obecnej partnerki w 2015 roku.

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Będzie nadzorował TAI i TVP Sport

Jacek Kurski i Joanna Klimek biorą ślub kościelny

Były szef TVP potwierdził w rozmowie z "Faktem", że ponownie staje na ślubnym kobiercu. W sobotę, 18 lipca, Jacek Kurski i Joanna Klimek powiedzą sakramentalne "tak". Ślub odbędzie się w sanktuarium w Łagiewnikach.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale nic więcej nie powiem. To dla nas niezwykle ważne. Ale to prywatna sprawa - powiedziała żona Kurskiego w rozmowie z tabloidem.

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa uroczystość ma mieć skromny charakter. 

Joanna Klimek - kim jest druga żona Jacka Kurskiego? 

Joanna Klimek-Kurska jest dziennikarką i producentką telewizyjną. W TVP tworzyła program interwencyjny "Na celowniku" i wydawała "Forum TVP". Pracowała także przy programach "Państwo to my", "Daję słowo" i "Gość Wydarzeń" w Polsat News. W 2016 roku została wiceszefową biura koordynacji programowej TVP, a wkrótce potem dyrektorką. Odpowiadała za strategię programową i wizerunkową TVP. Gdy związała się z Jackiem Kurskiem, odeszła z telewizji publicznej

kurski klimek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Posłuchaj podcastu