Zamknij

Jacek Kurski buduje nowe studio TVP. Kwota inwestycji szokuje

13.01.2022 23:21
Jacek Kurski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Jacek Kurski zainaugurował budowę nowego studia Telewizji Polskiej. Prezes TVP przekonuje, że inwestycja przyniesie nową jakość w produkcjach publicznego nadawcy. Kwota inwestycji jest powalająca. Co na to podatnicy?

Prezes Jacek Kurski niejednokrotnie już pokazał Polakom, że ma olbrzymi rozmach w wydawaniu środków z budżetu, przekazanych TVP. W ostatnich miesiącach organizował koncert za koncertem, zapraszając polskie i światowe gwiazdy. Zwieńczeniem był sylwester w Zakopanem, na którym pojawiła się plejada artystów, w tym Jason Derulo, który śpiewał m.in. o seksie oralnym. Stawka amerykańskiego muzyka zgodnie z przeciekami mogła być powalająca, ale widać i ona nie zadowoliła go dostatecznie, bo wpis o udziale w imprezie TVP błyskawicznie zniknął z jego social mediów.

Wydatki na koncerty i na światowe gwiazdy to jednak nic przy tym, o czym marzył Jacek Kurski. Już za dwa lata do użytku zostanie oddana nowoczesna hala produkcyjna TVP, na którą została przeznaczona niebagatelna suma 150 milionów złotych.

Zobacz także: Prowadził "Od przedszkola do Opola" i niespodziewanie zniknął. Co robi teraz Michał Juszczakiewicz?

Jacek Kurski zainaugurował budowę nowoczesnej hali produkcyjnej TVP

Nowy budynek powstaje przy Woronicza i ma być jednym z najnowocześniejszych studiów nagraniowych w Europie. Zdaniem Jacka Kurskiego, nowoczesne studio pomoże Telewizji Polskiej uzyskać niezależność. Jak uważa prezes TVP, w budowaniu potęgi publicznego nadawcy inwestycje są kluczowe.

Podejmując się 6 lat temu zaszczytnej i zobowiązującej roli kierowania największym medium publicznym w Polsce, miałem ambicję przywrócenia silnej i stabilnej pozycji Telewizji Polskiej. Było dla mnie oczywiste, że środkiem do osiągnięcia tego celu - zbudowania jej potęgi - są inwestycje. Inwestycje w ludzi i ich talenty, inwestycje w technologię, inwestycje w produkcję (...). Rozpędziliśmy tę maszynę i się nie zatrzymamy! - powiedział Kurski.

Jak przekonuje Jacek Kurski, budowa hali jest krokiem w kierunku samowystarczalności Telewizji Polskiej.

Hala zdjęciowa, której budowę symbolicznie dzisiaj rozpoczynamy, jest obiektem, który nada produkcji telewizyjnej zupełnie nowy wymiar, pozostawi konkurencję daleko w tyle, wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej, a przede wszystkim - uniezależni nas od dostawców zewnętrznych. Będziemy samowystarczalni. Do naszych produkcji będziemy zatrudniać naszych ludzi i korzystać z naszych zasobów technologicznych - cieszy się prezes TVP.

Czekamy z niecierpliwością na otwarcie oraz pierwsze produkcje wprost z nowego studia.