Zamknij

Jacek Kurski skomentował odejście Marzeny Rogalskiej. Zaskakujące słowa Prezesa TVP

27.02.2021 20:03
Jacek Kurski
fot. TRICOLORS/East News

Jacek Kurski zabrał głos w sprawie głośnego odejścia prezenterki Marzeny Rogalskiej. W rozmowie z "Faktem" w poetycki sposób wyraził swą ocenę, że jej decyzja nie była dobra.

Jacek Kurski został spytany o to, co czuł w związku z odejściem Marzeny Rogalskiej. Odpowiedź, której udzielił, może być zaskakująca, zwłaszcza że chodzi o osobę związaną z TVP od 12 lat. W swych słowach Prezes TVP zacytował wersy utworu Jacka Kaczmarskiego, zatytułowanego "Bal kreślarzy". Cytat "z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle" trudno zrozumieć dwojako.

Zobacz także: Jakimowicz i Ogórek zatańczyli w TVP Info. "Proszę jakąś muzyczkę"

Jacek Kurski pierwszy raz o odejściu Marzeny Rogalskiej

W wypowiedzi dla "Faktu" ujawnił, że odejście Marzeny Rogalskiej nie było dla niego szczególnie poruszającym wydarzeniem. Co czuł? To samo, kiedy odchodziły inne gwiazdy TVP.

"Czułem to samo, co wtedy, gdy postanowił się rozstać z nami pan Makłowicz, pan Orłoś, pani Torbicka czy jeszcze inne osoby... Nic nie poczułem. Poczułem tylko konieczność zadzwonienia do produkcji i dowiedzenia się, kogo proponują. Zaproponowali zastępczynię, która - wygląda na to - zostanie na dłużej" - powiedział. Dodał też, że telewizja po odejściu sobie poradzi, choć niekoniecznie te osoby, które odchodzą, mogą radzić sobie bez telewizji.

"Telewizja sobie poradzi bez niektórych nazwisk i gwiazd, natomiast te gwiazdy sobie nie poradzą bez telewizji. Każdy jest kowalem swojego losu i każdy może decydować o sobie. Jak śpiewa poeta, z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle" - powiedział. Dodał, że jest zaskoczony i dowiedział się o decyzji już kiedy Rogalska poinformowała o niej w sieci.

Marzena Rogalska nie skomentowała jeszcze tych słów i nie wiadomo czy w ogóle tak się stanie. Czy obawia się, że może nie poradzić sobie bez TVP? Wygląda wprost przeciwnie - nadal prowadzi audycję w dużej stacji radiowej, właśnie zaczęła współpracę z serwisem Beaty Sadowskiej, a do tego zaledwie kilka tygodni temu premierę miała jej najnowsza książka "Czas Tajemnic".

RadioZET.pl/AS