Zamknij

Jacek Poniedziałek skomentował coming out Andrzeja Piasecznego. "Lepiej późno niż wcale"

13.05.2021 15:45
Jacek Poniedziałek
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Andrzej Piaseczny niedawno dokonał coming outu, komentując na antenie Radia ZET piosenkę o miłości do mężczyzny. Do wyznania artysty odniósł aktor Jacek Poniedziałek, który wiele lat temu zdecydował się na ujawnienie swojej orientacji seksualnej.

Andrzej Piaseczny zdecydował się niedawno dokonać coming outu. Na antenie Radia ZET skomentował piosenkę "Miłość", opowiadającą o uczuciu do drugiego mężczyzny.

"To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem" - skomentował gwiazdor piosenkę "Miłość".

Zobacz też: Piasek zdecydował się na coming out. Wiadomo dlaczego. "Teraz się nie boi"

Jacek Poniedziałek skomentował coming out Andrzeja Piasecznego. "Lepiej późno niż wcale"

Wyznanie Piaska spotkało się z mnóstwem ciepłych komentarzy. Jego coming out skomentował Jacek Poniedziałek, który sam wiele lat temu wyznał, że jest gejem. Poniedziałek uważa, że kolejny coming out znanej osoby pomoże młodym nieheteronormatywnym osobom wychowanym w konserwatywnych środowiskach.

"Bardzo się cieszę, że to wyznanie tak wybrzmiało. Każdy coming out znanej osoby pomaga młodym, homoseksualnym ludziom, którzy żyją w środowiskach homofobicznych i konserwatywnych, uwolnić się od strachu i żyć w zgodzie ze sobą" - powiedział w rozmowie z "Faktem" Jacek Poniedziałek.

Aktor nie ukrywa, że lepiej późno, niż wcale powiedzieć jest prawdę.

"Bardzo szanuję Andrzeja i to, że w końcu zdecydował się o tym powiedzieć. Lepiej późno niż wcale. Niektórzy przez całe życie nie decydują się na tak intymne wyznanie. Myślę, że wielu ludzi i tak o tym wiedziało" - podkreślił aktor.