Zamknij

Jacek Szawioła z "Gogglebox" został pobity

20.06.2020 21:16
Jacek Szawioła
fot. Instagram

Jacek Szawioła z programu "Gogglebox" został pobity. O przykrym zajściu poinformował na Instagramie. Pokazał też, jak wygląda jego twarz po pobiciu.

Jacek Szawioła to jedna z gwiazd "Gogglebox", którego bohaterowie komentują różne programy rozrywkowe. Na swoim profilu na Instagramie celebryta poinformował, że został pobity. W oficjalnym oświadczeniu napisał, że sprawę zgłasza do prokuratury. Przyznał, że doznał licznych obrażeń ciała i jego rekonwalescencja z pewnością będzie długa.

W pierwszym wideo, które zamieścił, z goryczą mówi: "Tak wygląda wolność w naszym kraju". W kolejnym materiale wymienia urazy: "Twarz mam jeszcze nie spuchniętą, usta trochę rozcięte, nos bardziej krzywy niż zwykle...".

Jacek Szawioła został pobity

Szawioła, poruszony dyskusją pod swoim filmikiem, zwrócił się w ostrych słowach do wszystkich, którzy twierdzą w komentarzach, że pobicie było przez niego sprowokowane: "Zanim napiszesz mi czy spódniczka była za krótka, czy że ja coś źle powiedziałem, czy że nie powinienem się obnosić, powiem ci: pier*ol się! Przemoc jest zawsze przemocą. I nikt na to nie zasługuje".

Na szczęście w komentarzach większość internautów solidaryzuje się z pobitym i wspiera go w przykrych doświadczeniach. Wielu uważa, że pobicie jest konsekwencją trudnej sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce i przyzwolenia władzy na traktowanie osób nieheteronormatywnych jak ludzi gorszej kategorii.

W podobnej sprawie głos zabrał niedawno Daniel Qczaj. Trener poinformował, że pozywa Kaję Godek za jej obraźliwe słowa o gejach.

Qczaj pozywa Kaję Godek

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AS