Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Chodakowska zaproponowała „dietę dla bogaczy”? Internauci oburzeni

05.03.2019 12:59

Ewa Chodakowska opublikowała w sieci przykładowy jadłospis, który internauci mocno skrytykowali. Zarzucali trenerce przygotowanie diety „dla bogaczy”, która jest skomplikowana, a część artykułów niedostępna poza dużymi miastami.

Ewa Chodakowska zaproponowała „dietę dla bogaczy”? Internauci oburzeni fot. Justyna ROJEK/East News

Ewa Chodakowska bez wątpienia miała ogromny wpływ na popularyzację w Polsce mody na zdrowy tryb życia. Trenerka fitness zmotywowała wiele osób do większej aktywności fizycznej, dbania o swoje ciało i redukcji wagi. „Polska królowa fitness” doskonale połączyła również swoją pasję z sukcesem komercyjnym. Chodakowska jest między innymi autorką licznych płyt DVD z treningami, a także książek opisujących diety i treningi. Prowadzi cykliczne spotkania i obozy treningowe, od 2015 roku pełni także funkcję redaktor naczelnej miesięcznika „Be Active. Dietetyka & Fitness”. Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się, że została twarzą linii biżuterii.

Chodakowska jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie nie tylko publikuje swoje zdjęcia, ale także doradza fanom i chwali się zdjęciami osób, które z jej pomocą poprawiły swoją sylwetkę. W poniedziałek podzieliła się z fanami przykładowym jadłospisem. Niestety, nie wszyscy internauci byli zachwyceni pomysłami trenerki. Ewa spotkała się w sieci ze słowami krytyki.

Ewa Chodakowska fot. Instagram:@chodakowskaewa

ZOBACZ: Zdrowe żywienie razem ze Zdrowie Radia ZET

Dieta Chodakowskiej to „dieta dla bogaczy”?

Trenerka opublikowała przygotowany przez siebie jadłospis na cały tydzień, łącznie z listą niezbędnych produktów i przepisami. Zdaniem części internautów proponowane posiłki nie są rozwiązaniem dla osób, które mieszkają poza dużymi miastami i nie dysponują dużą ilością gotówki. Część dań ma być również zbyt skomplikowana. Jako przykład podano między innymi śniadanie składające się z twarożku z kuleczkami granatu czy omlet kakaowy z masłem migdałowym.

„Menu dla ludzi niepracujących, mających czas na robienie wymyślnych posiłków”.

„Dieta dla ultra bogatych ludzi... W moim mieście nawet nie ma granatowego twarożku” – komentowali użytkownicy Instagrama.

Pojawiły się też głosy zwolenników pomysłu Ewy, którzy byli zachwyceni przepisami. Sama Chodakowska odpisała jednej z komentujących kobiet.

Kochanie, zatem odsyłam cię do dietetyka, który ułoży dietę na twoje życzenie za 120 zł, kontra darmowy i przykładowy jadłospis, który możesz sama modyfikować. Wybieraj”.

RadioZET.pl/MF

Oceń