Zamknij

Jan Komasa na zdjęciu z największymi reżyserami oscarowych filmów [FOTO]

Sylwia Wamej
07.02.2020 13:56
Jan Komasa
fot. Rex Features/ East News

Jan Komasa już niebawem powalczy o Oscara ze swoim filmem "Boże Ciało". Polski reżyser od jakiegoś czasu przebywa w Los Angeles. Ostatnio sieć obiegło zdjęcie, na którym Jan Komasa pozuje z największymi reżyserami oscarowych filmów.

Jan Komasa z największymi oscarowymi reżyserami na jednym zdjęciu

Jan Komasa niebawem powalczy o Oscara z filmem "Boże Ciało". Polski reżyser od jakiegoś czasu przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie promuje swoją produkcję. Na kilka dni przez Oscarami pojawiło się zdjęcie w sieci, na którym Jan Komasa pozuje z największymi reżerami. Na fotografii uwieczniony został razem z m.in. Pedro Almodowarem, Joon-ho Bongiem oraz reżyserem "Nędzników" Ladj Ly. Zdjęcie szybko rozprzestrzenia się po sieci. Sam Jan Komasa opublikował je na swoim InstaStories.

Przypomnijmy, że film "Boże Ciało" nominowany jest w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polska produkcja powalczy z takimi hitami filmowymi, jak m.in. "Parasite", "Ból i blask" i "Kraina Miodu".

Jan Komasa w jednym z wywiadów mówił: "Robię filmy po to, by ludzie, wychodząc z kin, rozmawiali z sobą dalej, nie przerywali tej rozmowy. Brak dialogu rodzi potworne napięcia społeczne. Największe konflikty biorą się z jego braku. Nie wolno nam przestać z sobą rozmawiać" - mówił Jan Komasa w rozmowie z TVN 24.

Jan Komasa
fot. Getty AFP/ East News

"Boże ciało". O czym jest film Jana Komasy?

Przypomnijmy, że "Boże Ciało" jest historią dwudziestoletniego Daniela (Bartosz Bielenia), który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

Zagłosuj

Widziałeś/łaś już film "Boże Ciało"?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW