Zamknij

Jan Nowicki kończy z aktorstwem? Kultowy aktor szczerze odpowiedział

Maciej Friedrich
28.01.2020 12:32
Jan Nowicki kończy z aktorstwem? Kultowy aktor szczerze odpowiedział
fot. screen:YouTube

Jan Nowicki to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich aktorów. 80-letni gwiazdor zasmucił fanów informacją, że nie ma zamiaru kontynuować kariery. Czym w przyszłości planuje zająć się legenda polskiego kina?

Jan Nowicki to aktor, który bez wątpienia zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego kina. Nie sposób wymienić wszystkich gwiazdorskich kreacji urodzonego w Kowalu gwiazdora. Obsypany nagrodami i odznaczeniami Nowicki wystąpił między innymi w "Wielkim Szu", "Panu Wołodyjowskim" czy "Dziewczętach z Nowolipek". Swój ogromny talent niezliczoną ilość razy pokazywał także na deskach teatru.

Nowickiego mogliśmy oglądać w filmie "Pan T." z Pawłem Wilczakiem, jednak pojawił się w nim zaledwie na chwilę. Niestety, wszystko wskazuje na to, że kilkunastosekundowy epizod to ostatnia rola, w jakiej mogliśmy oglądać genialnego aktora.

 Grzegorz Markowski kończy karierę? Lider Perfectu chce przejść na emeryturę

Jan Nowicki kończy z aktorstwem. Przechodzi na emeryturę?

- Jego udział w „Panu T.” to tylko epizodzik, 11 sekund na ekranie. Zrobił to z przyjaźni dla Marcina Krzyształowicza. Jan skończył z aktorstwem - poinformowała "Super Express" żona Jana Nowickiego.

Niestety, doniesienia o aktorskiej emeryturze potwierdził w rozmowie z dziennikiem także sam zainteresowany.

- Ja już się skończyłem. Z pytaniami odnośnie grania proszę dzwonić do innych. Mnie to już nie interesuje - podsumował Nowicki.

Aktor nie planuje jednak całkowitego usunięcia się z show-biznesu. Chce skupić się na karierze pisarskiej i promocji najnowszej, ósmej już książki.

- Przede wszystkim ma dużo spotkań autorskich, ponieważ niedawno wyszła jego ósma książka pt. „Moje psie myśli”. Jak sam mówi o sobie: zmienił zawód aktora na pisarza, zresztą jest przyjęty do stowarzyszenia pisarzy polskich. Jedno z takich większych spotkań autorskich będzie w Filharmonii Świętokrzyskiej pod koniec marca - informuje żona aktora.

Panu Janowi chylimy czoła za ogromny wkład w polską sztukę filmową.

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Pana T."?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF