Zamknij

Jan Pęczek w żałobie. Aktor "Barw szczęścia" stracił żonę

10.06.2021 16:42
Jan Pęczek
fot. Piotr Fotek/REPORTER/East News

Jan Pęczek, znany z roli Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia", stracił swoją żonę. Twórcy serialu opublikowali nekrolog i złożyli kondolencje aktorowi.

Jan Pęczek to polski aktor, którego widzowie dobrze kojarzą z popularnych seriali telewizyjnych. Grał m.in. Henryka Kopeć w serialu "Na Wspólnej" oraz Zenka Grzelaka w "Barwach szczęścia". Był związany także z kilkoma teatrami w Polsce, a od 1982 r. występuje na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Okazuje się, że w życiu gwiazdora doszło do ogromnej straty. Zmarła żona Jana Pęczka, Jadwiga. Ekipa serialu "Barwy szczęścia" złożyła kondolencje aktorowi w opublikowanym na łamach "Wyborczej" nekrologu.

- Naszemu koledze Janowi Pęczkowi wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci żony składają producenci i ekipa serialu "Barwy szczęścia" - przekazali.

Zobacz także: Claudia Barrett nie żyje. Ikona westernów i kina science fiction miała 91 lat

Jan Pęczek w żałobie. Nie żyje żona aktora

Jan Pęczek bardzo rzadko opowiadał w mediach o swoim życiu prywatnym. Trzy lata temu zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy w wywiadzie dla Interii. Podkreślał wtedy, że ważna jest dla niego rodzina - chwalił się siedmiorgiem wnucząt. Dodał, że najczęściej spotykają się na Mazurach, gdzie postawił swój dom.

- Jestem góralem, razem z genami odziedziczyłem zdolności manualne. Mam chałupę na Warmii, którą sam wybudowałem i do dziś robię w niej wszystko sam. Obmyślam szczegółowo na przykład, jak przerobić 4-metrową, przedwojenną szafę dębową na 2-metrową, bo potrzebuję mniejszej. Jadzia, moja żona, mówi: "znowu w coś się wdałeś, ile to będzie trwało?". Odpowiadam: "dwa dni", a ona od razu wie, że przynajmniej dwa tygodnie - mówił aktor w 2018 roku.

Zobacz także: Jarosław Szczepaniak nie żyje. Grał w serialach "Ojciec Mateusz", "Klan" i "Barwy szczęścia"