Zamknij

Jan "Ptaszyn" Wróblewski pokazał wypłatę z Polskiego Radia. "Za tyle w promocji można nabyć pączka"

23.09.2021 20:59
Jan Ptaszyn Wróblewski
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS

Jan "Ptaszyn" Wróblewski pokazał zdjęcie wypłaty, jaką otrzymał z Polskiego Radia. Wybitny jazzman dostał całe 33 grosze. "Czuję się nacięty na cztery złote, czyli 12 promocyjnych pączków i nie daruję" - drwił, pisząc o równie "imponujących" pensjach kolegów po fachu. 

Jan "Ptaszyn" Wróblewski to legendarny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor i aranżer oraz autor audycji jazzowych, w tym kultowych "Trzech kwadransów jazzu" w radiowej Trójce. Nagrał kilkanaście albumów autorskich, brał udział w nagraniu kilkudziesięciu innych płyt. Koncertował za granicą i współpracował z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie. Był wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia muzyczne oraz wkład w polską kulturę. Jest laureatem m.in. Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Nagrody "Koryfeusz Muzyki Polskiej" oraz Złotego Fryderyka za całokształt twórczości artystycznej. 

85-latek wciąż pozostaje aktywny zawodowo. Jazzman słynie z błyskotliwego poczucia humoru, czemu często daje wyraz we wpisach na Facebooku. Swój ostatni post "Ptaszyn" Wróblewski poświęcił wynagrodzeniu, jakie niedawno otrzymał za swoją pracę. Artysta opublikował zdjęcie, na którym widzimy 33 grosze. "Taki właśnie dostałem przelew z Polskiego Radia" - wyznał. 

Jan "Ptaszyn" Wróblewski dostał 33 grosze wypłaty z Polskiego Radia

Legendarny jazzman z przekąsem skomentował otrzymaną kwotę, za którą - jak podkreśla - można kupić pączka po przecenie w popularnej sieci handlowej. Wyjawił też, jakie sumy otrzymali jego koledzy po fachu. 

Taki właśnie dostałem przelew z Polskiego Radia. Nie wiem za co, bo tytuł zapisany jako literki łamane przez cyferki, ale się domyślam, bo koledzy po fachu także dostali. 33 grosze to poważny pieniądz - jak czytałem, tyle wynosi emerytura pewnej mieszkanki Białegostoku i za tyle w promocji można nabyć pączka w jednej z sieci handlowych - zaznacza "Ptaszyn" Wróblewski. 

No, ale wstrząsnęło mną jednak oburzenie. Otóż okazało się, że taki Czesio "Mały" Bartkowski otrzymał ponad 4 złote i jeszcze 7 groszy jakiegoś wyrównania. Henio Miśkiewicz ponoć też ponad 4 złote, a Bronkowi Suchankowi oferowano, jak słyszałem, całe 8 złotych! Nie wiem jak pozostali, ale rozumiem ich ewentualne milczenie. W końcu zwycięzcy totolotka też chcą anonimowości. Gdzie tu sprawiedliwość? To ja pisałem, aranżowałem, firmowałem, siedziałem z realizatorem dźwięku po nocach i dostaję ponad 10 razy mniej??? Czuję się nacięty na 4 złote, czyli 12 promocyjnych pączków i nie daruję. Moi sowiciej nagrodzeni koledzy będą musieli za karę ponieść mi przy pierwszej okazji saksofon. Długo i daleko. Każdy po pół metra! - spuentował sprawę mistrz.  

Jan "Ptaszyn" Wróblewski usunięty z listy szczepień na COVID-19. "Kazano mi się wypchać"

EN_01204841_0033
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_01240866_0404
fot. TRICOLORS/East News