Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Janda ujawnia treść listu, który otrzymała od Wajdy tuż przed jego śmiercią

20.07.2018 12:34

Niespełna miesiąc przed swoją śmiercią Andrzej Wajda napisał do Krystyny Jandy list. Aktorka postanowiła podzielić się jego treścią na Instagramie.

Krystyna Janda fot. Instagram

List napisany został 5 września 2016 roku w Warszawie. Andrzej Wajda zwrócił się do Krystyny Jandy, by podziękować jej za rolę w „Człowieku z marmuru”.

„Krystyno Droga, zagapiłem się na chwilę a tu już 40-ta rocznica naszego spotkania w filmie «Człowiek z marmuru» stoi we drzwiach! Cieszy mnie najbardziej to, że Twoja energia włożona w postać Agnieszki była tylko zapowiedzią tego, co miałaś do powiedzenia, a gest Kozakiewicza wobec TVP został Ci i służy nadal w słusznej sprawie naszego pojęcia Demokracji” – napisał Wajda.

Na koniec wyjaśnia, że skończył właśnie „Powidoki” i rozgląda się za kolejnym filmem, choć podpiera się chodzikiem, ale nadal stoi na własnych nogach. Dodaje też serdeczne pozdrowienia:

„Pozdrawiam Cię całym sercem na nasze 40-lecie i jestem szczęśliwy, że los pozwolił mi na to spotkanie. Serdeczności” – kończy reżyser.

Zdaje się, że opublikowanie listu z treścią o zabarwieniu politycznym właśnie teraz nie jest przypadkowe. Krystyna Janda jest znana ze swojego nastawienia do polityki obecnego rządu.

Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku w wieku 90 lat.

RadioZET.pl/SA

Oceń