Zamknij

Janda ujawnia treść listu, który otrzymała od Wajdy tuż przed jego śmiercią

Redakcja
20.07.2018 12:34
Krystyna Janda
fot. Instagram

Niespełna miesiąc przed swoją śmiercią Andrzej Wajda napisał do Krystyny Jandy list. Aktorka postanowiła podzielić się jego treścią na Instagramie.

List napisany został 5 września 2016 roku w Warszawie. Andrzej Wajda zwrócił się do Krystyny Jandy, by podziękować jej za rolę w „Człowieku z marmuru”.

„Krystyno Droga, zagapiłem się na chwilę a tu już 40-ta rocznica naszego spotkania w filmie «Człowiek z marmuru» stoi we drzwiach! Cieszy mnie najbardziej to, że Twoja energia włożona w postać Agnieszki była tylko zapowiedzią tego, co miałaś do powiedzenia, a gest Kozakiewicza wobec TVP został Ci i służy nadal w słusznej sprawie naszego pojęcia Demokracji” – napisał Wajda.

Na koniec wyjaśnia, że skończył właśnie „Powidoki” i rozgląda się za kolejnym filmem, choć podpiera się chodzikiem, ale nadal stoi na własnych nogach. Dodaje też serdeczne pozdrowienia:

„Pozdrawiam Cię całym sercem na nasze 40-lecie i jestem szczęśliwy, że los pozwolił mi na to spotkanie. Serdeczności” – kończy reżyser.

Zdaje się, że opublikowanie listu z treścią o zabarwieniu politycznym właśnie teraz nie jest przypadkowe. Krystyna Janda jest znana ze swojego nastawienia do polityki obecnego rządu.

Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku w wieku 90 lat.

RadioZET.pl/SA