Zamknij

Śmierć Janusza Dzięcioła: Prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące wypadku zwycięzcy "Big Brothera"

12.07.2020 11:34
Janusz Dzięcioł
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Janusz Dzięcioł najbardziej znany jest jako zwycięzca pierwszego polskiego "Big Brothera" oraz poseł PO. 6 grudnia 2019 roku mężczyzna zginął w wypadku. Jego auto wjechało wprost pod pociąg. Teraz prokuratura zakończyła śledztwo poinformowała o tym, co ustalono.

Janusz Dzięcioł zginął 6 grudnia 2019 roku około 8.40. Wiadomo było, że prowadzone przez niego auto wjechało pod pociąg, jednak okoliczności śmierci nie były jasne. Jak tuż po wypadku informował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Białym Borze koło Grudziądza.

"Pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz, pomimo czerwonych świateł, wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny".

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął 100 metrów od domu!

Dlaczego Dzięcioł nie zatrzymał się na przejeździe? Co stało się tego dnia? Prokuratura ogłosiła wyniki śledztwa i ostatecznie je zakończyła.

Janusz Dzięcioł: jak zginął zwycięzca "Big Brothera"?

Jak informuje "Gazeta Pomorska", powołując się na słowa prokurator rejonowej Agnieszki Renieckiej, powodem wypadku był brak ostrożności ze strony kierującego.

"Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu".

Prokuratura ustaliła, że do wypadku nie przyczyniły się osoby trzecie a zarówno samochód Dzięcioła, jak i pociąg oraz sygnalizacja świetlna i dźwiękowa przejazdu były sprawne technicznie. Badania krwi wykazało, że ani kierowca, ani maszynista nie byli pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Wypadek nie ma znamion czynu zabronionego, dlatego śledztwo ostatecznie umorzono.

Janusz Dzięcioł przez lata był komendantem straży miejskiej w Świeciu. W 2001 roku wygrał pierwszą edycję programu „Big Brother” w TVN. W latach 2007-15 był posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. W 2019 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ramienia PSL.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Pomorska.pl/AS