Zamknij

Janusz Palikot otwiera nowy, nietypowy biznes. Każdy może zostac jego wspólnikiem

15.07.2020 23:13
Janusz Palikot
fot. Damian Klamka/East News

Janusz Palikot to bez wątpienia jedna z barwniejszych postaci polskiego biznesu, ale też sceny politycznej. Były poseł słynął z niekonwencjonalnych pomysłów i wypowiedzi. Cały czas ma smykałkę do interesów, a jego ostatni pomysł z pewnością to potwierdza. Palikot otwiera produkcję wódki kraftowej.

Janusz Palikot od czasu odejścia ze świata polityki wiedzie spokojne życie biznesmena (pomijając drobne finansowe wsparcie dla partii Roberta Biedronia). Nie narzeka chyba na brak pomysłów, a jego ostatnia inicjatywa biznesowa jest naprawdę nietypowa. Otóż Janusz Palikot zamierza produkować wódkę. I to nie byle jaką - ma to być tzw. wódka kraftowa, czyli produkowana w oparciu o wyjątkowe receptury i w ograniczonych ilościach.

Janusz Palikot będzie produkował wódkę

Póki co, Janusz Palikot szuka inwestorów. Uruchomił zbiórkę środków, a na koncie w krótkim czasie pojawiło się już ponad półtora miliona złotych.

Jak czytamy na stronie projektu, będzie to "nowoczesna sieć Alkotek, czyli 10 lokalnych destylarni, gdzie produkowana będzie wódka kraftowa Janusza Palikota, a także inne mocne alkohole. Na miejscu dostępne będą również rzadkie trunki rzemieślnicze oraz wyselekcjonowane jedzenie, a głównym centrum zysku stanie się produkcja i sprzedaż wódki. Jest to pierwsza taka, niezależna inicjatywa na rynku i osobisty projekt twórcy sukcesu Żołądkowej Gorzkiej!".

Wśród osób, które już zainwestowały w nowy pomysł biznesowy Janusza Palikota, są Kasia Warnke i Piotr Stramowski. Warnke nie tylko wyłożyła pieniądze, ale także zachęca do tego innych i reklamuje nowy pomysł byłego posła na Instagramie.

"Polacy lubią pić alkohol, wiadomo. Ale uwaga: stajemy się coraz bardziej wyrafinowani... Nie chodzi o to już, żeby po prostu pić, ale o doznania, smaki i styl! I oczywiście o to, z kim. Janusz Palikot chce nam stworzyć warunki do takiego rozwoju i dlatego rusza z produkcją wódki kraftowej - w stylu retro, w stylu XIX-go wieku. Dlatego ja i Piotr zainwestowaliśmy w akcje #alembikpolska i Was też namawiamy" - pisze Warnke.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AS