Zamknij

Janusz Rewiński porzucił aktorstwo. Co robi kultowy "Siara" z "Kilera"?

01.03.2021 14:37
Janusz Rewiński
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Janusz Rewiński podbił serca widzów jako niezapomniany gangster "Siara" z kultowej komedii "Kiler". Niezwykle popularny i charyzmatyczny, zdecydował się jednak na porzucenie aktorstwa. Czym obecnie się zajmuje i czy ma zamiar powrócić na ekrany?

Janusz Rewiński przez lata był jedną z najbardziej barwnych postaci polskiego show-biznesu, telewizji, a nawet polityki. Karierę rozpoczynał jako satyryk, występując w Piwnicy pod Baranami oraz "Spotkaniach z balladą". Ogromną popularność przyniosły mu występy z kultowym kabaretem "Tey" oraz duet z Bohdanem Smoleniem, a także współpraca z Kabaretem Olgi Lipińskiej. Jednocześnie realizował się jako aktor, występując między innymi w kultowej komedii "Kiler" z Cezarym Pazurą. Kreacja gangstera "Siary" do dziś bawi kolejne pokolenia widzów, a wiele tekstów wypowiadanych przez Rewińskiego na dobre wpisało się do krajowej popkultury. Pana Janusza mogliśmy oglądać także w świetnie przyjętych "Tygrysach Europy" czy komediowej "Superprodukcji". Na swoim koncie ma także działalność polityczną, był współtwórcą Polskiej Partii Przyjaciół Piwa i posłem, wspierał także kampanię prezydencką Andrzeja Dudy

Ostatni raz Rewińskiego mogliśmy oglądać na ekranie w 2007 roku w komedii "Ryś", luźniej i niezbyt udanej kontynuacji kultowego "Misia". Aktor i satyryk wycofał się z aktorstwa i kariery satyrycznej, czym zasmucił wielu fanów. Zastanawiano się, czym obecnie zajmuje się filmowy "Siara". Okazuje się, że gwiazdor wybrał spokojne życie na wsi.

Janusz Rewiński porzucił aktorstwo. Kultowy "Siara" został rolnikiem?

Janusz Rewiński blask fleszy i pracę przed kamerami zamienił na życie na wsi. Aktor mieszka w niewielkiej miejscowości w okolicach Mińska Mazowieckiego i hoduje zwierzęta. Jak sam przyznał w rozmowie z "Plejadą", taki styl życia to dla niego coś bardzo cennego.

- Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał, drewno na zimę (...) Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało - zdradził.

Czy w małej miejscowości Rewiński nadal ma poczucie popularności? W rozmowie z magazynem "Świat & Ludzie" miał przyznać, że czasem na wsi kojarzą go dzieci, najczęściej po tym, jak w telewizji pojawi się produkcja z jego udziałem.

- Jak dzieci we wsi kłaniają mi się pod sklepem, to wiem, że w telewizji właśnie powtarzają film z moim udziałem. Opowiadają mi scenę i już wiem, który to - opisuje.

Jak widać, "Siara" jest zadowolony ze swojego obecnego życia, co bardzo cieszy.