Zamknij

Jennifer Lawrence zaręczona. Kim jest Cooke Maroney?

Redakcja
07.02.2019 13:38
Jennifer Lawrence zaręczona. Kim jest Cooke Maroney?
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence po niecałym roku znajomości zaręczyła się. Jej wybrankiem został Cooke Maroney. Co wiemy o mężczyźnie, który założył zaręczynowy pierścionek na palec gwiazdy „Igrzysk Śmierci”?

Jennifer Lawrence to urodzona w amerykańskim stanie Kentucky aktorka, która w wieku zaledwie 22 lat otrzymała statuetkę Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”. Swoją aktorską karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, jej pierwszym filmem były „Granice miłości”, gdzie wystąpiła u boku Charlize Theron. Wcieliła się w mutantkę Mystique w dwóch częściach filmów z serii „X-Men” oraz zdobyła ogromną popularność rolą w serii „Igrzyska Śmierci”. W 2018 roku mogliśmy podziwiać jej talent w thrillerze „Czerwona Jaskółka”, a na czerwiec zapowiedziano „X-Men: Mroczna Phoenix”.

W amerykańskich mediach pojawiła się informacja, że 28-latka ma kolejny powód do radości, tym razem związany z jej życiem prywatnym. Jennifer Lawrence powiedziała „tak” swojemu wybrankowi Cooke'owi Maroneyowi. Informację o zaręczynach aktorki potwierdził w rozmowie z serwisem Fox News rzecznik aktorki. Kim jest mężczyzna, który zdobył serce gwiazdy w zaledwie osiem miesięcy?

Jennifer Lawrence i Cooke Maroney zaręczeni
fot. Instagram:@jlawthequeen

ZOBACZ TEŻ: Olga Kalicka zaręczona. Polska aktorka pochwaliła się pierścionkiem

Kim jest Cooke Maroney?

Ukochany Jennifer Lawrence jest od niej starszy o 5 lat. 33-latek ukończył studia na wydziale historii sztuki w Nowym Jorku. Współpracował z uznanymi artystami, w tym z rzeźbiarzem Matthew Bareneyem i malarzem Carrollem Dunhamem. Pracował w galerii sztuki Gagosian, obecnie pełni funkcję dyrektora nowojorskiej galerii Gladstone.

Zanim Lawrence związała się z Maroneyem, była w związku z reżyserem Darrenem Aronofskym oraz Chrisem Martinem, członkiem zespołu Coldplay.

RadioZET.pl/MF