Zamknij

Jerzy Stuhr odzyskał mowę. Nowe fakty o stanie aktora

17.07.2020 10:18
Jerzy Stuhr
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Jerzy Stuhr przeszedł udar mózgu. W niedzielę aktor trafił do szpitala w ciężkim stanie. Według najnowszych ustaleń "Gazety Wyborczej" Jerzy Stuhr może już mówić, ale jego stan nadal jest poważny.

Jerzy Stuhr walczy o powrót do zdrowia po przebytym udarze mózgu. W nocy z niedzieli na poniedziałek 73-letni aktor został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Rodzina podkreśliła w oficjalnym oświadczeniu, że sytuacja jest trudna. Jerzy Stuhr jednak powoli wraca do siebie, co potwierdził w rozmowie z Radiem ZET jego syn, Maciej. Według najnowszych ustaleń były rektor krakowskiej PWST odzyskuje mowę i próbuje kontaktować się z otoczeniem. 

Jerzy Stuhr ma za sobą zwycięską walkę z rakiem. W 2011 roku zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór krtani. Pięć lat później aktor przeszedł zawał serca. Razem z żoną od lat wspiera działające krakowskie Centrum Psychoonkologii Unicorn, w którym organizuje warsztaty dla cierpiących na choroby nowotworowe. 

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 68 lat

Jerzy Stuhr wraca do siebie po udarze mózgu 

Krakowska "Gazeta Wyborcza" zdobyła nowe informacje na temat stanu zdrowia Jerzego Stuhra. Powołując się na relację lekarzy, dziennik podaje, że Jerzy Stuhr powoli odzyskuje mowę. U aktora wróciła zdolność artykulacji, ale wciąż ma problemy z formułowaniem pełnych zdań.

Lekarze nie chcą na razie mówić o rokowaniach, ponieważ sytuacja nadal jest niepewna. Jak podkreśla personel szpitala, stan Jerzego Stuhra nadal jest poważny i może w każdej chwili ulec zmianie

Posłuchaj podcastu