Zamknij

Jerzy Stuhr w obliczu choroby poszedł do spowiedzi. Pomodlił się nawet papież!

14.07.2020 15:35
Jerzy Stuhr
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Jerzy Stuhr trafił niedawno do szpitala. Aktor otwarcie przyznaje, że "nie jest człowiekiem Kościoła". Tymczasem okazuje się, że w obliczu choroby córki, poszedł do spowiedzi. Pomodlił się wtedy nawet papież!

Jerzy Stuhr od dłuższego czasu boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Blisko dziesięć lat temu aktor dowiedział się, że ma nowotwór krtani. Chorobę udało mu się pokonać. Potem przeszedł zawał serca. Teraz trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu. Gwiazdor od dawna otwarcie przyznaje, że z Kościołem nie jest mu po drodze, choć jest osobą wierzącą. Mimo to, zdradził w jednym z wywiadów, że w obliczu choroby córki poszedł do spowiedzi.

Jerzy Stuhr w szpitalu. Rafał Ziemkiewicz kp z choroby aktora

Jerzy Stuhr: za jego córkę modlił się Jan Paweł II

"Ja nie jestem człowiekiem Kościoła. Jestem wierzący, ale nie mam poczucia wspólnoty. Kościół dość dobrze poznałem, bo przez długie lata byłem ministrantem" - wyznał w wywiadzie dla "Wprost" Jerzy Stuhr. Tymczasem w książce "Stuhrowie. Historie rodzinne" artysta zdradza, że"pękł tylko raz". Było to przed operacją córki, która miała guza mózgu. Marianna o chorobie dowiedziała się mając zaledwie 22 lata. Cała rodzina Stuhrów była wtedy przerażona.

"Pękłem tylko raz, przed operacją. Poszedłem do spowiedzi (...) - wyjaśnił aktor i dodał, że zbieg okoliczności sprawił, że za Mariannę modlił się nawet Jan Paweł II

"Po spowiedzi ksiądz infułat obiecał, że następnego dnia, gdy będzie na obiedzie u Ojca Świętego, poprosi go o wsparcie. I tak tez się stało".

Marianna Stuhr trudną operację przeżyła i udało się jej z chorobą wygrać. Wyszła za mąż, a w 2012 roku urodziła córkę.

RadioZET.pl/Fakt/AS