Zamknij

Joanna Brodzik wydała książkę. O czym napisała? "Przyjemność w dotykaniu skórki chleba"

10.11.2021 16:36
Joanna Brodzik
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST

Joanna Brodzik zdecydowała się nie tylko jako aktorka, premierę miała książka autorstwa gwiazdy "Kasi i Tomka". Może okazać się gratką dla wielbicieli pomysłowej kuchni, gwiazda publikuje w niej bowiem wyjątkowo oryginalnie brzmiące przepisy.

Joanna Brodzik to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich aktorek i osobowości telewizyjnych ostatnich dekad. Karierę rozpoczynała od ról w popularnych seriach, mogliśmy oglądać ją między innymi w "Klanie", " Świecie według Kiepskich" i "Graczykach", zyskała także rozpoznawalność dzięki epizodycznej roli w "Ogniem i mieczem". Jednak przełomem w jej karierze był angaż to komediowej serii "Kasia i Tomek", która okazała się wielkim hitem. Niedługo potem wcieliła się w Ulę w "Nigdy w życiu!" i otrzymała główną rolę w "Magdzie M.". Kolejnym wielkim sukcesem była kreacja Małgorzaty w "Domy nad rozlewiskiem" oraz jego kontynuacjach. W 2021 roku możemy oglądać ją w "Recepturze".

Prywatnie Joanna od 2003 roku jest w związku z Pawłem Wilczakiem, jej serialowym ukochanym z "Kasi i Tomka". Poza aktorstwem prowadziła także kilka programów telewizyjnych, w tym emitowany na antenie TVP1 kulinarny format "Brodzik od kuchni". Okazuje się, że miłość aktorki do gotowania nie wygasła. Wręcz przeciwnie, postanowiła podzielić się swoją wiedzą z wielbicielami, wydając książkę "Umami. Opowieści i przepisy".

Joanna Brodzik wydała książkę. Aktorka dzieli się przepisami na oryginalne potrawy

Premierę miała pierwsza książka autorstwa Joanny Brodzik, która, jak zapowiedziała sama aktorka w mediach społecznościowych, jest "kulinarną gawędą".

- "Umami. Opowieści i przepisy" mój literacki debiut, moja wyśniona gawęda kulinarna od dziś do nabycia w księgarniach! Jeśli tylko zechcecie się ze mną podzielić opinią, wrażeniami po lekturze "Umami" - będę najszczęśliwsza! - napisała autorka na Instagramie.

W książce Joanny znajdziemy tak oryginalnie brzmiące przepisy jak "kleftiko pachnące Cyprem", "przepyszny tort Jadziny" czy "tadżin z makreli". Sam wydawca obiecuje, że czytelnik może spodziewać się czegoś więcej, niż kolejnej klasycznej książki kucharskiej. 

- Joanna Brodzik zabierze cię w sensualną podróż (...) nauczy cię odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów - czytamy.

Macie zamiar sprawić sobie książkę autorstwa Brodzik?