Zamknij

Joanna Jędrzejczyk wydała oświadczenie ws. współpracy z TVP. Post wywołał burzę

23.02.2021 20:51
Joanna Jędrzejczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk została skrytykowana za wzięcie udziału w programie TVP "Dance Dance Dance". Wielu internautom i znanym osobistościom nie spodobał się fakt, że sportsmenka zgodziła się na współpracę z telewizją wspierającą PiS. Mistrzyni zdecydowała się odpowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Program "Dance Dance Dance 3" wywołał spore poruszenie w sieci. Okazało się, że wśród jurorów nie zobaczymy już Anny Muchy i Roberta Kupisza, a na ich miejscu zasiądą Joanna Jędrzejczyk i Agustin Egurrola. Udział tancerza w programie TVP krytycznie oceniła internetowa społeczność, w tym jego znajoma z "You Can Dance" Kinga Rusin. "Pozdrawiam Was, gwiazdy TVP, i lustra w Waszych domach też pozdrawiam, o ile jeszcze tam wiszą" - napisała do celebrytów współpracujących z propagandową telewizją. 

Oberwało się także Joannie Jedrzejczyk, która niespodziewanie zgodziła się zostać jurorką w trzeciej edycji "Dance Dance Dance". Gros internautów nie kryło zawodu, że gwiazda tego formatu przyjęła ofertę ze stacji wspierającej PiS. Na Jędrzejczak spadły gromy. W końcu nowa jurorka zdecydowała się oficjalnie odnieść do sprawy w specjalnym oświadczeniu. 

Kinga Rusin ostro o gwiazdach współpracujących z TVP. "Tak uwiarygadnia się ściek"

Joanna Jędrzejczyk odpowiada krytykującym jej udział w show TVP

Mistrzyni świata podkreśliła, że szanuje wszystkich bez względu na opcję polityczną i liczy na to, że rodacy w końcu dojrzeją do dialogu. 

Kochani! W nawiązaniu do ostatniej sytuacji i całego zamieszania wokół mojej osoby chciałam Wam powiedzieć, że jako człowiek i sportowiec zawsze walczyłam dla wszystkich Polaków, bez względu na wasze wyznanie, poglądy polityczne, kolor skóry, tożsamość seksualną. Jak wyjdę na kolejną walkę, to też będę walczyła dla wszystkich - dla tych, którzy mnie w komentarzach obrażają, jak również dla tych, którzy wysyłają serduszka. Tak samo jest w kwestii obecności mojej osoby w przestrzeni publicznej - czytamy we wpisie Jędrzejczyk. 

Szanuję każdego człowieka. Dla mnie Polska jest jedna. Mam nadzieję, że kiedyś dojrzejemy do tego, żeby szukać kompromisu i wchodzić w dialog ze sobą, zamiast wzajemnie się zwalczać i dzielić, bo na koniec dnia patrzymy na to samo niebo i oddychamy tym samym powietrzem - podkreśliła gwiazda boksu. 

Stanowisko Joanny wywołało mieszane reakcje. Część internautów nie dała się przekonać, że można zarabiać w TVP i jednocześnie odcinać się od tego, co wyprawia telewizja Kurskiego. O dziwo Jędrzejczyk wsparło spore grono gwiazd m.in. Paulina Krupińska, Daniel Kuczaj, Jarosław Kuźniar, Marcelina Zawadzka i Edyta Zając. Sportsmenka nie chciała jednak wdawać się w polemikę i nie odpowiedziała na krytyczne komentarze internautów. 

Dlaczego Agustin Egurrola odszedł do TVP? Opublikował wymowny wpis