Zamknij

Joanna Koroniewska posądzona o anoreksję. Aktorka oburzona: "Takie insynuacje są niedopuszczalne"

22.07.2021 16:55
Joanna Koroniewska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Joanna Koroniewska w bezpośredni sposób odniosła się do komentarzy, w których internauci sugerowali, że gwiazda cierpi na anoreksję. Aktorka zwróciła uwagę, że temat zaburzeń odżywiania jest bardzo poważny i nie powinno się z niego żartować.

Joanna Koroniewska bardzo często musi mierzyć się z krytycznymi komentarzami internautów. Aktorka znana z polskich seriali jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dzięki czemu zbudowała wokół siebie zaangażowaną społeczność, jednak musi się również mierzyć z hejtem. Ostatnio w komentarzach na jej profilu pojawiły się sugestie, że żona Macieja Dowbora cierpi na anoreksję lub inne zaburzenia odżywiania. Gwiazda postanowiła odpowiedzieć na niemiłe wiadomości.

- O ile z małego biustu i dużego nosa możemy sobie żartować, sama czasami to robię, o tyle z zaburzeń odżywiania, które są bardzo poważną chorobą, a w najcięższych przypadkach kończą się śmiercią, nigdy nie powinniśmy tego robić. Nauczmy się wyrażać swoje poglądy, bo nawet u ludzi z dystansem do siebie, do których niewątpliwie się zaliczam, takie insynuacje są wręcz niedopuszczalne - nie kryje swojego oburzenia Joanna Koroniewska.

Joanna Koroniewska o zaburzeniach odżywiania

Joanna Koroniewska przyznała, że to kolejny raz, kiedy temat zaburzeń odżywiania pojawia się na jej profilu. Już wcześniej jedna z internautek zwróciła uwagę na jej szczupłą sylwetkę.

- Kiedyś już miałam podobną rozmową z Panią, która zaciekle stała na straży swojej "teorii", że wie lepiej ode mnie, przeprosiła i odpuściła dopiero w momencie, kiedy uzmysłowiłam jej, jak ciężka w przebiegu może być ta choroba, oraz że tego rodzaju stygmatyzowanie może dotyczyć nawet osób z jej najbliższego otoczenia [...] Empatia, empatia i jeszcze raz empatia. Przysłowie "nie rób drugiemu co Tobie niemiłe" cały czas jest aktualne, nieważne czy mamy za mało, czy za dużo kilogramów, musimy pamiętać, że nigdy nie wiemy, co stoi za takim konkretnym przypadkiem.

Aktorka często wykorzystuje duże zasięgi, jakie ma w mediach społecznościowych, aby zwracać uwagę na ważne problemy społeczne. Tak może być również tym razem - Koroniewska planuje przeprowadzić rozmowę z psychologiem, w której trakcie poruszy temat zdrowia psychicznego i anoreksji.

- Może zorganizuję jakiegoś live’a na ten temat z psychologiem, bo widzę, że po wielu publikacjach takie niewybredne komentarze wciąż mają miejsce. Warto zmierzyć się z tym problemem, a nie z tego żartować - podsumowała gwiazda.

Zgadzacie się z nią?