Zamknij

Joanna Krupa nago w kampanii PETA. Zdjęcia wstrząsnęły branżą futrzarską [FOTO]

Judyta Wanicka
05.02.2020 13:58
Joanna Krupa
fot. Instagram:@joannakrupa

Joanna Krupa przypomniała swoje nagie zdjęcie z kampanii PETA, w której walczyła przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Fotografie nagiej Joanny Krupy pojawiły się bilbordach w całych Stanach. Po latach udało się osiągnąć cel. PETA właśnie ogłosiła zakończenie antyfutrzarskiej kampanii.

Joanna Krupa nago w kampanii PETA

Joanna Krupa jest znaną obrończynią praw zwierząt, która od lat głośno sprzeciwia się zabijaniu zwierząt futerkowych. Kilka lat temu gwiazda "Top Model" wystąpiła nago w kampanii PETA realizowanej pod hasłem: "Wolę być naga niż nosić futro". Zdjęcia nagiej Joanny Krupy pojawiły się na bilbordach w centrach wielkich miast i wywołały falę dyskusji. Kampania była szeroko komentowana także w Polsce.

Po latach walki udało się nakłonić branżę modową do rezygnacji z naturalnych futer. Joanna Krupa poinformowała o sukcesie fundacji PETA na Instagramie. Przy okazji przypomniała swoje nagie zdjęcie z 2007 roku.

Udało się! Jestem dumna, że wzięłam udział w tej legendarnej kampanii. Po 30 latach PETA kończy z akcją "I’d Rather Go Naked Than Wear Fur". Dzisiaj już prawie nikt z projektantów nie wykorzystuje naturalnych futer, a świat zgodnie bojkotuje przemysł futrzarski. Futra zostały pogrzebane! Ale jeszcze nie wszystko zostało zrobione. Walka trwa dalej - napisała Joanna Krupa. 

PETA zakończyła kampanię antyfutrzarską

Po ponad 30 latach fundacja PETA ogłosiła, że kończy kampanię "I’d Rather Go Naked Than Wear Fur". Trwająca przez ponad trzy dekady akcja rozpoczęła się w 1990 roku od zdjęcia z udziałem amerykańskiej grupy The Go-Go’s. Dochód ze sprzedaży fotografii przeznaczony był na organizację PETA. Momentem przełomowym kampanii było odsłonięcie wielkiego billboardu na Time Square podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, na którym pojawiła się naga Pink oraz Pamela Anderson. W reklamach i spotach PETA wzięło udział mnóstwo gwiazd Hollywood, m.in. Kim Basinger, Eva Mendes i Sarah Jessica Parker. Joanna Krupa jest jedyną Polką, która wystąpiła w legendarnej kampanii.

joanna krupa 22
fot. materiały prasowe PETA
Zagłosuj

Popierasz noszenie naturalnych futer?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw