Zamknij

Joanna Krupa ostro o Joannie Scheuring-Wielgus. Skrytykowała oddanie psów do schroniska

Maciej Friedrich
23.05.2019 12:10
Joanna Krupa ostro o Joannie Scheuring-Wielgus. Skrytykowała oddanie psów do schroniska
fot. Instagram:@joannakrupa

Joanna Scheuring-Wielgus oddała swoje psy do schroniska. Zachowanie posłanki Wiosny spotkało się z ostrą krytyką. Gorzkich słów nie szczędziła między innymi znana z "Top Model" Joanna Krupa.

Joanna Krupa, znana modelka, którą możemy oglądać między innymi w "Top Model" znana jest ze swojej miłości do zwierząt. Zdecydowanie największym uczuciem darzy psy. Niejednokrotnie w wywiadach podkreślała uwielbienie dla czworonożnych przyjaciół człowieka i konieczność walki o ich prawa. Nic więc dziwnego, że zabrała głos w dyskusji, jaką wywołało oświadczenie posłanki partii Teraz!, Joanny Scheuring-Wielgus

Kandydatka Wiosny do europarlamentu napisała na swoim profilu na Facebooku: 

- Zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie, co niestety się zdarza, znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt.

Wpis spotkał się z falą krytyki. Internauci zarzucali posłance brak empatii i traktowanie zwierząt jak przedmiotów, których można się pozbyć, gdy stają się niewygodne. Joanna Scheuring-Wielgus w wywiadzie dla Radia ZET podkreślała, że była to dla niej dramatyczna decyzja i zależało jej na tym, by psy trafiły do jak najlepszego domu. Przyznała również, że jej oświadczenie było błędem i nigdy by już takiego nie napisała. 

Mam alergię  nie tylko na sierść, ale również na pyłki, w zasadzie na wszystko, to są alergie krzyżowe. Odczulam się od sześciu lat - skomentowała konieczność pozbycia się czworonogów. 

Joanna Scheuring-Wielgus
fot. Piotr Molecki/EAST NEWS

Joanna Krupa ostro krytykuje Joannę Scheuring-Wielgus

Głośna sprawa oddania psów do schroniska nie umknęła uwadze Joanny Krupy. Jak można było się spodziewać, modelka jest oburzona decyzją posłanki. Sama dwa lata temu prowadziła program "Misja pies", który przybliżał kwestię adopcji i odpowiedzialnej opieki nad psami. W rozmowie z "Super Expressem" nie szczędziła kandydatce do europarlamentu gorzkich słów. 

Wstyd mi za takie osoby! Skoro ta pani wiedziała, że ma alergie na pieski, to po co je brała? Czyżby jej się znudziły? To nie zabawki! Jeżeli decydujemy się na pieska, powinniśmy opiekować się nim do końca i brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Widać, że władza i pieniądze zmieniają ludzi na gorsze. Przykro mi, że żyjemy w takich czasach - podsumowała Krupa.

Miejmy nadzieję, że w tej kontrowersyjnej sytuacji najmniej ucierpiały zwierzęta.

Zagłosuj

Czy Joanna Scheuring-Wielgus słusznie spotkała się z krytyką?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF