Zamknij

Joanna Racewicz zawieszona w „Pytaniu na śniadanie”

Redakcja
16.03.2018 13:02
Joanna Racewicz
fot. Instagram

Joanna Racewicz została zawieszona w programie „Pytanie przez śniadanie" przez wpis na Instagramie, który nie spodobał się pracodawcy. W piątkowym wydaniu porannego pasma Telewizji Polskiej zastąpiła ją Marzena Kawa. 

Joanna Racewicz zawieszona w „Pytanie na śniadanie”

„Od dnia 13 marca 2018 r. pani Joanna Racewicz przestała prowadzić program «Pytanie na śniadanie». Powodem tej decyzji było wykorzystywanie przez panią redaktor Joannę Racewicz marki «Pytanie na śniadanie» do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Działanie to koliduje z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stoi w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej” — można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu TVP.

Zobacz także

Chodzi o wpis, w którym Joanna Racewicz napisała, że na 40-dniowym poście schudła ponad 10 kilogramów. Przy okazji zareklamowała firmę cateringową, która ułożyła jej menu i codziennie dowoziła posiłki do domu. Podobnych wpisów było kilka.

Joanna Racewicz zawieszona przez wpis na Instagramie

Prezenterkę w piątkowym wydaniu „Pytanie na śniadanie” zastąpiła Marzena Kawa, która co jakiś czas pojawia się w porannym paśmie TVP. Widzowie na pewno mogą kojarzyć ją także z prognoz pogody. Jak można przeczytać na stronie TVP, uśmiech i dobra prezencja to atuty Marzeny Kawy.

RadioZET.pl/SI