Zamknij

Joanna Turkowska walczy o życie. Podczas prób ostrze szpady wbiło się jej w głowę

Redakcja
14.09.2018 11:32
Joanna Turkowska
fot. Facebook/Wake-up Joanna

Do tragicznego wypadku doszło na początku czerwca tego roku. Podczas prób Joanna Turkowska została bardzo poważnie ranna: ostrze szpady wbiło się jej w skroń. Aktorka przeszła dwie operacje, jednak jej stan nadal jest bardzo ciężki – wciąż jest nieprzytomna i ma aktualnie sparaliżowaną lewą stronę ciała. O pomoc dla niej zaapelował m.in. Zbigniew Hołdys.

Wszystko wydarzyło się podczas próby do spektaklu w Warszawskiej Szkole Filmowej. Joanna Turkowska ćwiczyła scenę walki na szpady. Niestety jedna ze szpad uległa uszkodzeniu i uderzyła aktorkę w skroń. Choć Turkowska przeszła już dwie operacje, jak dotąd nie odzyskała przytomności.

Joanna Turkowska nadal walczy o życie

46-latka została natychmiast przewieziona do Szpitala Bielańskiego w Warszawie, gdzie natychmiast zabrano ją na blok operacyjny. Niestety jej stan nadal jest bardzo zły. O pomoc aktorce zaapelował Zbigniew Hołdys, którego Turkowska była studentką. Na Twitterze zamieścił komunikat, w którym prosi o wsparcie dla poszkodowanej.

Zbigniew Hołdys apeluje o wsparcie

„Jedna chwila, moment... próba spektaklu teatralnego, do którego Joanna przygotowywała swoich studentów. I ten koszmarny wypadek... Pojedynek na szpady, rękojeść oddziela się od ostrza, a to trafia prosto w głowę Joanny... Od tego dnia nie mamy z nią kontaktu, Joanna przeszła natychmiast dwie operacje, ma sparaliżowaną lewą połowę ciała, jest w śpiączce. Widzimy, że robi postępy, ale koszt profesjonalnej rehabilitacji to ogromna kwota. Proszę, pomóż nam obudzić Joannę!” – czytamy na stronie zbiórki.

Zobacz także

Kwota, która potrzebna jest na leczenie Joanny, to 180 tys. zł. Do tej pory zebrano ponad 26 tys. zł.

Kim jest Joanna Turkowska?

Joanna Turkowska to aktorka teatralna, była uczennicą Zbigniewa Hołdysa. Szerszej widowni kojarzona jest z roli w „Koronie Królów”. Teatr jest jej pasją, ale oprócz tego jest miłośniczką aktywnego stylu życia. To prawdziwy wulkan energii. Jej bliscy są zrozpaczeni jej stanem.

Na Facebooku działa już fanpage „Wake-up Joanna”, gdzie pojawiają się informacje o aktorce oraz apele o wsparcie.

„Joanna musi wrócić na scenę, na plan, na salę prób, na rower, na kajak, na szlaki Korony Gór Polskich (zostały jej 3 szczyty), w Tatry, w Bieszczady, na Warmię, na Podlasie, na Pomorze i Kaszuby, do lasów, nad rzeki, na jeziora, w góry i w miasta, do studentów, do tancerzy, do szamanów, do artystów – do roboty!” – głosi informacja na „Wake-up Joanna”.

RadioZET.pl/SA