Zamknij

Johnny Depp wygrał w sądzie z Amber Heard. Stawką było 7 milionów dolarów. Przywłaszczyła fortunę?

03.08.2021 21:24
Johnny Depp
fot. AFP/EAST NEWS

Jak informują media, Johnny Depp wygrał batalię sądową z byłą żoną Amber Heard. Aktorka miała przywłaszczyć sobie część z 7 milionów dolarów, które obiecała przekazać na cele charytatywne.

Johnny Depp to jeden z największych gwiazdorów Hollywood i jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych aktorów na świecie. Zagrał w dziesiątkach filmów, w tym wielu kasowych i docenianych przez krytyków hitach. Mogliśmy zobaczyć go między innymi w "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", serii "Piraci z Karaibów", "Dziewiątych wrotach" czy "Turyście". Zdobywca Złotego Globu, trzykrotnie nominowany do Oscara, niezmiennie wzbudza podziw fanów. Świetnie odnalazł się także na rynku muzycznym jako gitarzysta grupy Hollywood Vampires.

W ostatnich latach równie głośno, co o aktorskich dokonaniach Deppa, mówi się o jego głośnym rozstaniu z aktorką Amber Heard, znaną między innymi z "Aquamana". Choć para rozwiodła się w 2016 roku, nadal toczy sądową batalię. Wzajemnym oskarżeniom wydaje się nie być końca, Amber zarzuciła Johnny'emu przemoc domową, temu nie brakuje argumentów przeciwko byłej żonie. Zagraniczne media poinformowały o zakończeniu sprawy, w której stawką była zawrotne kwota 7 milionów dolarów.

Johnny Depp wygrał w sądzie z Amber Heard. Aktorka przywłaszczyła sobie pieniądze na cele charytatywne?

Johhny Depp, biorąc rozwód z Amber Heard, zobowiązał się między innymi do przekazania byłej żonie kwoty 7 milionów dolarów. Ta zapewniała, że wszystkie pieniądze przekaże na cele charytatywne, dla fundacji American Civil Liberties Union oraz szpital dziecięcy w Los Angeles.  Aktor twierdził jednak, że jego była żona jedynie częściowo wywiązała się z obietnicy, część ogromnej kwoty zatrzymując dla siebie. Organizacja otrzymała od sądu nakaz udostępnienia dokumentów potwierdzających, że Amber przekazała deklarowane pieniądze.

Benjamin Chew, adwokat reprezentujący interesy gwiazdora, poinformował media, że "Pan Depp jest bardzo zadowolony z decyzji sądu". Może to oznaczać, że zarzuty wobec Heard zostały uznane przez sąd. Za oszustwo aktorce może grozić nawet więzienie. Przypomnijmy, że 35-latka może mieć także poważne kłopoty w związku z krzywoprzysięstwem. 

ZOBACZ TAKŻE:  Amber Heard trafi do więzienia? Byłej żonie Johnny'ego Deppa grozi do czterech lat