Zamknij

Jolanta Pieńkowska zniknęła z telewizji. Biuro prasowe TVN odpowiada

Redakcja
07.02.2019 12:14
Jolanta Pieńkowska zniknęła z telewizji. Biuro prasowe TVN odpowiada
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Jolanta Pieńkowska, popularna dziennikarka od kilkunastu lat związana z TVN, niespodziewanie zniknęła z ekranów. „Fakty o świecie” poprowadziła ostatnio pod koniec października. Biuro prasowe TVN zdradziło, co jest przyczyną jej absencji.

Jolanta Pieńkowska swoją telewizyjną karierę rozpoczynała od współpracy z Telewizją Polską. W latach 1990-2004 pełniła funkcję prezenterki „Wiadomości” oraz współtworzyła programy o charakterze publicystycznym. Widzowie mogli oglądać ją w „Monitorze wiadomości” oraz „W centrum uwagi”.

W 2006 roku dziennikarka i prezenterka związała się ze stacją TVN. Była jedną z prowadzących „Dzień Dobry TVN”, następnie przeniosła się do TVN Style, by zostać gospodynią talk-show „Miasto kobiet”. Prowadziła również autorski program „Druga strona medalu”, gdzie zapraszała do rozmowy krajowe gwiazdy.

W 2014 roku Pieńkowska rozpoczęła pracę w TVN24 BiS, gdzie prowadziła informacyjne „Fakty o świecie”. We wrześniu 2018 roku pojawiły się plotki, że zastąpi Magdę Mołek w „Dzień Dobry TVN”. Tymczasem prezenterka zniknęła z ekranu. Co się stało?

Jolanta Pieńkowska
fot. EAST NEWS

Jolanta Pieńkowska zniknęła z TVN

Ostatni raz Pieńkowską w „Faktach o świecie” mogliśmy oglądać 31 października 2018 roku. Od tamtej pory zniknęła z ekranów i nie pojawiła się w żadnym z programów TVN. Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, powodem absencji dziennikarki jest urlop.

„Jolanta Pieńkowska z przyczyn osobistych wystąpiła o urlop, którego stacja jej udzieliła” – miało poinformować portal biuro prasowe TVN.

Nie podano jednak dokładnej przyczyny, dla której dziennikarka zdecydowała się na tak długą przerwę w karierze zawodowej. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może być to związane z problemami jej męża, miliardera Leszka Czarneckiego, w związku z aferą KNF. Miejmy nadzieję, że niedługo znów zobaczymy prezenterkę w telewizji.

Jolanta Pieńkowska i Leszek Czarnecki
fot. Damian KLAMKA/East News

RadioZET.pl/MF