Zamknij

Wieniawa pokonała Lewandowskich? Ranking najbardziej wpływowych influencerów

01.09.2020 11:31
Ranking polskich influencerów
fot. Piotr Molecki/East News

Lewandowscy nadal najpopularniejszymi influenecerami w Polsce? "Forbes" opublikował nowy ranking największych internetowych celebrytów. Wśród nich znalazło się wielu internetowych twórców, coraz lepiej radzi sobie także Julia Wieniawa. Czy Robert Lewandowski został zdetronizowany?

Robert Lewandowski to bez wątpienia największy polski gwiazdor piłki nożnej, znany na całym świecie i przez wiele osób uważany za równego lub lepszego sportowca niż legendarni już Ronaldo i Messi. Faktem jest, że "Lewy" bije kolejne rekordy, z Bayernem Monachium wygrał Ligę Mistrzów i z sezonu na sezon potwierdza swój niezwykły talent. W duecie z Anną Lewandowską tworzą jedną z najpopularniejszych par krajowego show-biznesu uwielbianą przez fanów i cieszącą się ogromną popularnością między innymi w mediach społecznościowych.

Działalność w sieci od dawna nie kojarzy się wyłącznie z dzieleniem swoim życiem i pasjami, to dla wielu osób dochodowy biznes, a najwięksi sieciowi influencerzy mają ogromny wpływ na kształtowanie rynku i postaw swoich odbiorców. Nierzadko wychodzą także z sieci i pojawiają się w innych mediach, często stając telewizyjnymi gwiazdami. Magazyn "Forbes" opublikował ranking najbardziej wpływowych internetowych influencerów. Czy Robert Lewandowski i jego żona ulegli młodym youtuberem i wschodzącym gwiazdom pokroju Julii Wieniawy?

 Jerzy Engel krytykuje Roberta Lewandowskiego: To nie do przyjęcia

Robert Lewandowski najbardziej wpływowym influencerem?

W rankingu najbardziej wpływowych polskich influencerów zaszczytne pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski. Polskiemu sportowcowi po piętach depczą jednak młode gwiazdy doskonale znane internautom. Na drugim miejscu znalazł się Friz, czyli Karol Wiśniewski, a podium zamyka Stuart Alexander Kluz-Burton znany jako Stuu. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Anna Lewandowska, zajmując 8. miejsce. Wyprzedzili ją między innymi Deynn i duet Fit Lovers. Do pierwszej dziesiątki zbliża się Julia Wieniawa, która dzięki dużej aktywności w sieci znalazła się na 12. miejscu. Być może przygoda z "Tańcem z gwiazdami" pozwoli jej w kolejnej odsłonie zająć wyższe miejsce.

Oto pierwsza dziesiątka najbardziej wpływowych influencerów według "Forbes'a":

  1. Robert Lewandowski
  2. Friz
  3. Stuu Burton
  4. Blowek
  5. Deynn
  6. Fit Lovers
  7. Sylwia Przybysz
  8. Anna Lewandowska
  9. Little Monster
  10. Rezi