Zamknij

Julia Wieniawa i Margaret skrytykowane za poparcie Parady Równości. Odpowiedziały hejterom

Maciej Friedrich
10.06.2019 15:15
Julia Wieniawa i Margaret skrytykowane za poparcie Parady Równości. Odpowiedziały hejterom
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/EAST NEWS

Paradę Równości poparło wielu artystów i celebrytów. Wśród nich znalazły się również Julia Wieniawa oraz Margaret. Pod postami, w których nawiązywały do tolerancji dla środowisk LGBT, zawrzało. Część internautów otwarcie krytykowało Wieniawę i Margaret. Gwiazdy postanowiły odpowiedzieć.

Parada Równości przeszła warszawskimi ulicami w sobotę 8 czerwca po raz dziewiętnasty. Po raz pierwszy impreza została objęta patronatem prezydenta miasta, który podkreślił, że chce Warszawy otwartej i tolerancyjnej. Wsparcie dla środowisk LGBT oraz wszystkich biorących udział Paradzie wyraziły również gwiazdy znane z ekranów i pierwszych stron gazet. Wśród nich znalazły się również aktorka Julia Wieniawa i piosenkarka Margaret. Okazało się jednak, że nie wszyscy fani artystek podzielają ich poglądy. Pod postami gwiazd na Instagramie pojawiły się niepochlebne komentarze, a nawet informacje o zaprzestaniu obserwowania ich profili. Same zainteresowane zdecydowały się odpowiedzieć osobom, którym ich tolerancja nie odpowiada.

Julia Wieniawa skrytykowana za udział w Paradzie Równości

Julia Wieniawa wzięła udział w sobotniej Paradzie Równości razem z siostrą. Na Instagramie zamieściła relację z wydarzenia, a pod zdjęciem, na którym wymachuje tęczową flagą, umieściła wymowny wpis.

„Bądź dumny z tego, kim jesteś. Nikt nie może Ci narzucić, jak masz żyć. Jeśli będziemy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni i wyrozumiali, to świat naprawdę zmieni się na lepsze. Kochaj, kogo chcesz! Co z tego, że Twój kolega jest w związku z chłopakiem? Koleżanka kocha koleżankę! Jeśli są szczęśliwi, to nie masz prawa im zabronić miłości. Płeć, wiek, kolor skóry nie ma znaczenia. Love is Love”.

Część fanów gwiazdy „Rodzinki.pl” nie powstrzymała się od krytyki. W komentarzach pojawiały się głosy sugerujące, że aktorka promuje „niezdrowe wartości”. Niektóre osoby zapowiedziały, że opuszczają profil gwiazdy, ponieważ ta promuje homoseksualizm. Nie zabrakło nawet wyzwisk pod adresem Julii. W odpowiedzi Wieniawa opublikowała nagranie, w którym odpowiada hejterom.

ZOBACZ: Julia Wieniawa opowiedziała o związku z Baronem. Czym jej zaimponował?

– Wracałam sobie wczoraj z moją młodszą, 14-letnią, siostrą z Parady Równości i nagle patrzymy w centrum Warszawy, na Placu Zbawiciela, grupka napitych kolesi zaczęła wyzywać, a później atakować grupę chłopaków, którzy też uczestniczyli w paradzie [...] Pytacie się mnie, o to – teraz do hejterów mówię – dlaczego my to robimy, chodzimy na Paradę Równości? No właśnie po to, żeby promować wzajemny szacunek i tolerancję. Nie pozwolę na takie taktowanie innego człowieka. Koleś napluł na moich oczach pod nogi tej grupy ludzi. I to my jesteśmy dziwni? To my promujemy złe wartości? To wy macie niepoukładane w głowie. Wy, którzy hejtujecie i nie pozwalacie innym ludziom żyć, tak jak chcą. Przemyślcie to – zaapelowała.

Margaret wsparła środowiska LGBT. Została skrytykowana

Wystarczyło, żeby Margaret opublikowała na Instagramie zdjęcie w tęczowej koszulce i hasłem „pride”, by pod jej zdjęciem zawrzało. Wielu fanom nie podobało się, że gwiazda otwarcie popiera ruch LGBT. Piosenkarka nie pozostawiła części komentarzy bez odpowiedzi, a jej odpowiedzi były ostre i jednoznaczne.

„Twoja opinia godzi w podstawowe prawa człowieka – prawo do kochania, kogokolwiek się chce” – wyjaśniła jednemu z internautów.

„Polecam odlajkować mój profil, ponieważ ja często i całym sercem wspieram LGBT” – podsumowała w innym komentarzu.

Zagłosuj

Popierasz Paradę Równości w Warszawie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF