Zamknij

Julia Wieniawa komentuje wybory: "Jestem dumna z młodych ludzi"

14.07.2020 12:07
Julia Wieniawa
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Julia Wieniawa w rozmowie z serwisem "Pudelek" skomentowała w kilku zdaniach wybory prezydenckie 2020. Młoda aktorka i celebrytka nie ukrywa, że liczyła na zmianę. Uważa jednak, że są powody do radości. O co dokładnie chodzi?

Julia Wieniawa, jak i wiele innych gwiazd, kibicowała w wyborach prezydenckich 2020 Rafałowi Trzaskowskiemu. Podczas wieczoru wyborczego wraz z Jessicą Mercedes ze smutkiem komentowały pierwsze sondażowe wyniki. Okazuje się jednak, że Wieniawa, mimo przegranej swojego kandydata, widzi w ostatnich wyborach coś optymistycznego.

Julia Wieniawa o wyborach: "Jestem dumna z młodych ludzi"

Jak przyznała Wieniawa, bardzo liczyła na zmianę, ale choć wygrał Andrzej Duda, to są powody do radości: frekwencja i liczny udział młodych ludzi.

Agata Duda podczas wieczoru wyborczego zaliczyła wpadkę

"Liczyłam na zmianę, natomiast cieszę się, ze frekwencja była rekordowa i jestem dumna z młodych ludzi, którzy wzięli udział w wyborach. Trzeba myśleć pozytywnie i nie stracić tej solidarności i zapału. Miejmy tylko nadzieję, że Polska nie będzie tylko dla połowy Polaków" - powiedziała Julka.

Przypomnijmy, że wśród najmłodszych wyborców, czyli w wieku 18-29 lat, Rafał Trzaskowski zdobył blisko 65 procent głosów. Uzyskał przewagę także w grupach wiekowych 30-39 oraz 40-49. Zdecydowaną przewagę u starszych osób - od 50 roku życia wzwyż, miał Andrzej Duda.

Posłuchaj podcastu

Kinga Duda na wieczorze wyborczym ojca. Padły mocne słowa

RadioZET.pl/Pudelek/AS